Kilkuset lęborczan podpisało się pod petycją o mieście wolnym od LGBT. Jest projekt uchwały

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kowalski
Robert Gębuś

Kilkuset lęborczan podpisało się pod petycją o mieście wolnym od LGBT. Jest projekt uchwały

Robert Gębuś

Ponad 300 mieszkańców Lęborka podpisało się pod inicjatywą uchwałodawczą w sprawie przyjęcia przez radę miasta stanowiska o wolności Lęborka od ideologii LGBT i gender. Przygotowali już projekt uchwały i zamierzają złożyć ją w lęborskim magistracie.

Grupa lęborczan uważa, że pod pretekstem równouprawnienia, ruchy LGBT i gender są promowane w przestrzeni publicznej, przenikają do szkół, urzędów i organizacji młodzieżowych. To, zdaniem autorów projektu uchwały, „podważa nie tylko moralne fundamenty cywilizacji europejskiej, ale również uderza w rodzinę”. - Sprzeciwiamy się realizowanej przez ruchy LGBT jawnie, bądź w sposób zakamuflowany, propagandzie silnej seksualizacji życia człowieka już od wieku wczesnodziecięcego - piszą jej autorzy.

Próby wprowadzenia podobnych uchwał podejmowały już inne samorządy, w tym m.in. Lublin i Rzeszów czy Leszno. W ich ślady chce iść Lębork.

Na czele komitetu społecznego przygotowującego projekt uchwały o mieście wolnym od ideologii LGBT i gender stoi Bogusław Mejna, lęborczanin, który ostatnie 12 lat spędził w Anglii. Jego zdaniem, środowiska LGBT coraz bardziej przekraczają granice nie tylko tolerancji, ale też prawa. - Uważam, że każdego człowieka trzeba szanować, nie zawsze natomiast jego czyny, to jest zupełnie inna sprawa. Nie zawsze jego postępowanie jest prawidłowe.

Parada równości przeszła ulicami Warszawy 9.06.2018
Pozostało jeszcze 50% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Robert Gębuś

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

No i prawidłowo - takich miast powinno być jak najwięcej. To co ktoś sobie wyprawia za swoimi drzwiami, a tym bardziej w sypialni, powinno być wyłącznie jego sprawą, a nie publiczną, nie manifestowaną wszem i wobec. A na tych wszystkich "marszach równości" jest dokładnie odwrotnie - jest właśnie manifestowanie swojej inności, odmienności, nienormalności. Ciekaw jestem dlaczego nikt normalny, czyli hetero, nigdzie nie manifestuje swoich poglądów, tylko zawsze ci odmieńcy ? Niech sobie żyją i robią co im się podoba (oby tylko zgodnie z prawem i ogólnymi zasadami współżycia społecznego), tylko niech tego nie manifestują. A tak sami sobie robią krzywdę i stawiają się obok pozostałych.

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.