Kiedy w Zielonej Górze będą kursy na prąd?

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

Kiedy w Zielonej Górze będą kursy na prąd?

Leszek Kalinowski

Autobusy będziemy wymieniać etapami. Ale nie tylko one się zmienią. Powstanie nowa zajezdnia, stacje do ładowania...

Tak się chwaliliśmy tymi autobusami na prąd i co? Słyszę, że projekt nie wypali - zadzwonił do nas pan Mieczysław z ulicy Wyszyńskiego. - To jak teraz miasto chce zadbać o naszą komunikację?

Okazuje się, że nie ma zagrożenia dla wielkiego projektu, związanego z wymianą taboru MZK. Choć nie nastąpi ona za jednym razem. Będzie musiała być ona rozłożona na lata.

- Nasze badania wykazały, że najbardziej pożądanym ze względów ekonomicznych i ekologicznych rozwiązaniem jest transport elektryczny - mówi wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk. - Nie uzyskaliśmy zgody Komisji Europejskiej, aby w stu procentach za jednym razem zakupić te autobusy. Dlatego zdecydowaliśmy się nabywać je pojedynczo.

Plan jest więc taki. Lata 2017/2018 to zakup 47 autobusów elektrycznych oraz 17 pojazdów diesla o najwyższej jakości, jeśli chodzi o względy ekologiczne. Kolejne zakupy przypadłyby na rok 2021.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz z wydaniu PLUS.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.