Kibic Bronisław Komorowski w Krośnie. Przegrany mecz, wygrane wybory?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Jefimow
Ewa Gorczyca

Kibic Bronisław Komorowski w Krośnie. Przegrany mecz, wygrane wybory?

Ewa Gorczyca

Zaczęło się od odśpiewania „Jeszcze Polska nie zginęła”. Zakończyło chóralnym „Sto lat” dla byłego prezydenta. Najwytrwalsi spędzili w towarzystwie Bronisława Komorowskiego ponad cztery godziny. Najpierw było wspólne oglądanie meczu Polska-Senegal. W przerwie - selfie i autografy. A kiedy zakończyła się transmisja, przyszedł czas na dyskusję o polityce.

Była to trzecia wizyta Bronisława Komorowskiego w Krośnie. Pierwszym razem zawitał tu jako marszałek Sejmu. Spacerował po Rynku, spotkał się ze studentami w auli PWSZ. Po raz drugi - we wrześniu 2013 roku - jako urzędujący prezydent. Zwiedził Centrum Dziedzictwa Szkła, złożył kwiaty przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego na Starówce, a na koniec na Zamku Kamieniec zainaugurował Narodowe Czytanie Aleksandra Fredry.

Tym razem przyjechał jako „polityk spełniony”. Tak sam siebie określa, odpowiadając na pytanie, czy zamierza jeszcze kiedyś ubiegać się wyborczy mandat, na przykład do Parlamentu Europejskiego.

- Osiągnąłem w swojej karierze politycznej bardzo wiele i w tej chwili korzystam z tego, że mogę wspierać innych - mówi. - Wspieram środowiska opozycji demokratycznej, cieszę się, że się jednoczą w obliczu wielkiego zadania, jakim jest wygranie wyborów samorządowych.

Miejsce (hotel Nafta) i godzinę (18) wizyty Komorowskiego w Krośnie, w ramach inicjatywy Klub Obywatelski, miejscowa posłanka PO Joanna Frydrych ustaliła już dawno. A potem okazało się, że w tym samym czasie wypada ważne narodowe wydarzenie - pierwszy mecz polskiej drużyny na mundialu.

- Pomyślałam, że uda się połączyć obie te sprawy. Zorganizujemy w miejscu spotkania Strefę Kibica i zaprosimy mieszkańców do wspólnego oglądania meczu

- opowiada Joanna Frydrych (prywatnie fanka piłki nożnej, była prezeska klubu Karpaty Krosno).

Wspólne kibicowanie z Bronisławem Komorowskim

150 krzeseł ustawiono w rzędach w hotelowej sali. W holu - bar kawowy, herbata, soki, woda mineralna, ciasteczka, precelki i orzeszki. Miejsca zapełniają się powoli. Na kwadrans przed 17 wolna jest jeszcze połowa. Większość ludzi przyszła ubrana w narodowe barwy.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak Bronisław Komorowski przeżywał mecz Polaków
 • jak skomentowal krytyczne uwagi na temat przegranych przez niego wyborow prezydenckich
 • co eksprezydent sądzi o niepokornej młodzieży
Pozostało jeszcze 76% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.