Katarzynę spod Jasła ugryzł jadowity pająk. Przeżyła cudem. Skąd u nas pustelnik brunatny?

Czytaj dalej
Fot. Wikipedia
Opr. red.

Katarzynę spod Jasła ugryzł jadowity pająk. Przeżyła cudem. Skąd u nas pustelnik brunatny?

Opr. red.

W jaki sposób jadowity pająk, pustelnik brunatny, znalazł się na Podkarpaciu? Lekarze podejrzewają, że to właśnie jego ofiarą stała się Katarzyna spod Jasła. Była bliska śmierci. Jad pustelnika doprowadza do martwicy tkanek miękkich.

Jak donoszą „Fakty Jasielskie”, wszystko zaczęło się 8 czerwca. Katarzyna, nim jeszcze poszła do pracy w rzeszowskim przedszkolu, poczuła, że puchnie jej ręka w okolicach nadgarstka. Po godz. 13 czuła się na tyle źle, że pojechała do szpitala. Rzeszowscy lekarze zrobili badania, zalecili smarowanie maścią na opuchliznę, przepisali wapno na uczulenia i wypisali Katarzynę do domu.

Poproszę o karetkę

Jednak z godziny na godzinę stan 31-latki się pogarszał. W nocy pojawiła się gorączka. Wspólnie z rodzicami zdecydowała, że pojedzie do szpitala w Jaśle. Było coraz gorzej, będąc jeszcze w trasie zadzwoniła po karetkę.

Kiedy przejęli ją ratownicy, miała już rozległe zakażenie organizmu. Trafiła na szpitalny oddział ratunkowy, a po wstępnych badaniach na oddział intensywnej terapii. Lekarze rozpoczęli walkę o jej życie. W toku badań okazało się, że najprawdopodobniej została ukąszona przez egzotycznego pająka. Jad pustelnika brunatnego w piorunującym tempie zaczął atakować poszczególne organy wewnętrzne. Ręce, a szczególnie ta, na której były ślady ugryzienia, zaczęły zmieniać wygląd. Z każdą chwilą pojawiały się zmiany na skórze.

W dalszej części przeczytasz:

 • co usłyszala mama Katarzyny od lekarzy, którzy ratowali życie jej córki
 • jak Katarzyna walczy o powrót do zdrowia
 • jakie są przypuszczenia na temat, skąd się wziął u nas egzotyczny, jadowity pająk
Pozostało jeszcze 70% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Opr. red.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.