Katarzyna Maciąg: Dziewczyna, która zmieniła "Fightera"

Czytaj dalej
Fot. brak
Paweł Gzyl

Katarzyna Maciąg: Dziewczyna, która zmieniła "Fightera"

Paweł Gzyl

Katarzyna Maciąg kształciła się na teatralną aktorkę. Serial "Teraz albo nigdy" sprawił jednak, że rozpoczęła karierę w telewizji. Nie zaniedbała również występów kinowych. Właśnie oglądamy ją w sportowym filmie akcji "Fighter".

- W jednym z wywiadów powiedziała pani: „Lubię pracować z kobietami”. Tymczasem w „Fighterze” trafia pani w sam środek męskich walk bokserskich. Jak się pani odnalazła w tym towarzystwie?

- Bez trudu. Bo miałam już doświadczenie. Tak się składa, że na planach filmowych dominują mężczyźni. To nie tylko aktorzy – ale też cała ekipa techniczna. Dlatego już dawno nauczyłam się jak sobie w męskim gronie radzić. Na planie „Fightera” nie było więc większych niespodzianek.

- W tym filmie najważniejsze są walki bokserskie. Grana przez panią kobieca postać jest tylko dodatkiem?

- Nie. Był to dla mnie ciekawy materiał do zagrania. W życiu boksera, który jest głównym bohaterem „Fightera”, kobieta, którą gram, odgrywa ważną rolę. Zmienia w nim coś, wpływa na rozwój jego osobowości. Dzięki temu mogłam skupić się na relacji między tymi dwoma osobami. Nie czułam się więc jak przysłowiowy kwiatek do kożucha.

- Magda, którą pani gra, to spokojna i poukładana lekarka. Takie są kobiety słynnych sportowców?

- To mnie też zastanowiło. Pomysł na taką bohaterkę był naturalnie nie mój, ale scenarzysty i reżysera. Oczywiście miałam w głowie stereotyp żony boksera – i był on diametralnie inny od Magdy. Tymczasem okazało się, że to nieprawda. W wielu przypadkach żony czy narzeczone znanych sportowców to osoby z zupełnie innego świata: wyciszone, spokojne, rodzinne. Potwierdzili to autentyczni bokserzy, którzy pracowali z nami razem na planie. Okazało się, że oni sami mają takie żony, które w ogóle nie biorą udziału w ich życiu sportowym i zajmują się czymś zupełnie innym. Ale w sumie to normalne: oni po prostu szukają w życiu prywatnym raczej spokojnej przystani niż kolejnej dawki adrenaliny.

W dalszej części artykułu przeczytasz interesujące nowości z pracy nad filmem i z życia aktorki.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.