Katarzyna Glinka: gram w komediach i marzę, żeby kiedyś zagrać w horrorze

Czytaj dalej
Fot. Sylvia Dabrowa
Paweł Gzyl

Katarzyna Glinka: gram w komediach i marzę, żeby kiedyś zagrać w horrorze

Paweł Gzyl

Katarzyna Glinka podbija serca widzów urodą i poczuciem humoru. Nam mówi o nowym filmie, pozowaniu do „Playboya” i o tym, że zamiast chodzić na eventy, woli pobawić się z synem.

Właśnie oglądamy Panią w filmie „Na układy nie ma rady”. To kolejna komedia w Pani dorobku. Co sprawiło, że specjalizuje się Pani w tym gatunku?

Tak postrzegają mnie reżyserzy. Nie ukrywam jednak, że to gatunek, który bardzo lubię, mimo że jest najtrudniejszy do grania. Dużo trudniej widza rozśmieszyć, niż doprowadzić do łez. Stąd taki wybór. Cóż - do komedii trzeba mieć jakieś predyspozycje. Zawsze mam w pamięci Jana Kobuszewskiego - to właśnie przykład aktora, który ma niewymuszoną umiejętność rozśmieszania widzów.

„Na układy nie ma rady” pokazuje, że choć potrafi Pani bawić na ekranie, to zachowuje jednak przy tym kobiecy wdzięk i urok. Jak to się robi?

Miło, że Pan tak mówi. Ale to prawda: zawsze staram się nie przekroczyć granicy między żartem a wygłupem, żeby nie docisnąć dowcipu za bardzo, być śmiesznym a nie ośmieszyć się. Jest to trudne zwłaszcza w kinie. Dużo bowiem zależy od reżysera, który prowadzi aktora.

Inaczej gra się komedię w teatrze a inaczej w kinie?

Tak. W teatrze można pozwolić sobie na bardziej ekspresyjne granie - szeroki gest czy głośniejsze wypowiadanie kwestii. Widz jest bowiem dalej od aktora niż w kinie, gdzie kamera pokazuje go bardzo blisko.

Pani bohaterka z „Na układy nie ma rady” jest typową zołzą. A jednak budzi naszą sympatię. Trudno było uzyskać taki efekt?

W dalszej części tekstu poznasz aktorskie marzenia Katarzyny Glinki i dowiesz się, dlaczego nie chce już być celebrytką. 

Pozostało jeszcze 81% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.