Jarosław Kowalski

Kanarki wracają do łask. Mogą stac się wielka atrakcją w domu

Miłośnicy tych ptaków rozmnażali je, tworząc nowe odmiany kolorystyczne Miłośnicy tych ptaków rozmnażali je, tworząc nowe odmiany kolorystyczne
Jarosław Kowalski

Jeszcze kilkanaście lat temu kanarki były bardzo popularne w domowych hodowlach. Miłośnicy tych ptaków rozmnażali je, tworząc nowe odmiany kolorystyczne. Wystawy kanarków odbywały się cyklicznie w każdym dużym mieście, by nie tylko móc podziwiać te ptaki, ale również wymieniać się swoimi pupilami i wzbogacać hodowlę. Po roku 1989, z niewiadomych przyczyn, nagle kanarki straciły swoją popularność. Być może przyczyną był większy dostęp do bardziej egzotycznych zwierząt, których wcześniej w Polsce nie można było uświadczyć, albo po prostu znudzenie. Jak było naprawdę? Trudno dociekać. Jednak od kilku lat kanarki znów wracają do łask. I nie jest to niespodzianka, bo te ptaki są bardzo atrakcyjne.

Kanarki są hodowane przez człowieka od prawie 500 lat. Osiągają długość ciała od 12,5 cm do 13,5 cm przy masie ciała 15–20 gramów. Ubarwienie dzikich kanarków jest ogółem zielonożółte z oliwkowo-brązowymi pasami. U samców spód ciała porastają matowe, złotożółte pióra, na brodzie, gardle i piersi występuje oliwkowy odcień.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jarosław Kowalski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.