Kalisz Pomorski. Po raz siódmy przyznano Kaliskie Sokoły i tytuły Przyjaciela Ośrodka Kultury.
Laureatami „Sokołów Kaliskich 2017“ za lata 2015-2016 zostali: Dorota Krauz - za ponadprzeciętne zaangażowanie w pełnienie funkcji sołtysa wsi Poźrzadło Wielkie, aktywizowanie mieszkańców oraz pracę na rzecz poprawy estetyki i promowanie gminy Kalisz Pomorski poza jej granicami; Aleksandra Radecka - za napisanie książki „Ślady, które przetrwały“, która jest poruszającym świadectwem minionych czasów oraz nieznanym dotąd, portretem niemieckich i polskich kaliszan; firma Poldanor S.A. - za promocję Kalisza Pomorskiego na rynkach krajowych i zagranicznych, zatrudnianie mieszkańców oraz zaangażowanie w różnego rodzaju akcje charytatywne i kulturalno-sportowe; europoseł Czesław Hoc - za niejednokrotnie okazaną życzliwość i pomoc oraz wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju gospodarczego gminy.
Wyróżnienie specjalne otrzymał zmarły w ubiegłym roku Jerzy Płachta - za wieloletnie zaangażowanie w życie i rozwój gminy Kalisz Pomorski, za intensywne działania na rzecz dobra wspólnego i na rzecz drugiego człowieka oraz promocję gminy Kalisz Pomorski w całej Polsce poprzez udział w wielu imprezach targowych, plenerowych i wystawienniczych. Nagrodę odebrała córka Jolanta Pluto-Prądzyńska.
Tytuły Sokoła Kaliskiego przyznawane są co dwa lata.
Przyznano także tytuły „Przyjaciela Ośrodka Kultury“. W tym roku do grona przyjaciół ośrodka dołączyli: Edward Bejnarowicz, Zbigniew Magiera i Wiesław Kulbacki, których pomoc i wsparcie przy organizacji różnych wydarzeń kulturalno-społecznych, w tym również podczas Jarmarku nad Jeziorem Ogórkowym docenili pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.
Wyróżnione osoby otrzymały z rąk wicedyrektor Anety Olszackiej, akt nadania tytułu oraz unikatowe ceramiczne figurki słonia wykonane w pracowni ceramicznej. W części artystycznej gali wystąpili wokaliści Małgorzata i Bartłomiej Michalczykowie.