Bartosz Gubernat

Już za trzy lata w Rzeszowie będzie można zlikwidować buspasy

Już za trzy lata w Rzeszowie będzie można zlikwidować buspasy
Bartosz Gubernat

Buspasy na ulicach w centrum Rzeszowa funkcjonują od czterech lat. W maju 2021 roku miasto będzie mogło z nich zrezygnować nie tracąc przy tym dotacji na wart ponad 400 mln zł program transportowy. Czy taka możliwość jest w ogóle brana pod uwagę?

Pasy ruchu przeznaczone dla ograniczonej grupy pojazdów funkcjonują na ulicach w centrum Rzeszowa w dni powszednie. Rano, w godzinach od 6:30 do 9:30 oraz popołudniu, między godziną 14:30 a 17:30. Mogą po nich jeździć autobusy, taksówki, samochody uprzywilejowane i motocykle. W tych godzinach pozostałe pojazdy nie mogą na nie wjeżdżać.

W dalszej częśći przeczytasz:

 • Dlaczego w Rzeszowie powstały buspasy
 • Czy buspasy znikną z miejskich ulic
 • Co z pomysłem tzw. wirtualnych buspasów
Pozostało jeszcze 83% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Komentarze

3
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Ireneusz T

Może urzędnicy zadbali by o lepsze oznakowanie !!! Sam byłem świadkiem jak kierowca z innego miasta prawie się zatrzymał pomimo zielonego światła bo trudno odczytać w jakich godzinach nie można wieżdzać na buspasy. Ten za nim ledwo wyhamował.

mk_test

Do osób bez dostępu: nie, nie znikną, tytuł wprowadza w błąd.

theone

W niektórych miejscach akurat jak najbardziej powinny zostać zlikwidowane a mówię o odcinkach przed skrzyżowaniami bo robią więcej złego niż dobrego. Autobus na końcu buspasa skręca w lewo, samochody z lewego pasa w prawo i wszyscy się nawzajem blokują, nikt siebie nawzajem nie wpuszcza. Buspasy jeżeli już są, powinny kończy się przed skrzyżowaniami zwyczajnie wcześniej aby przed skrzyżowaniem każdy zajął właściwy dla siebie pas - te parę metrów to po prostu za mało. Zwłaszcza, że buspasy przed skrzyżowaniem są już zwyczajnie zajęte bo jeżdżą nim też taksówki, busy i auta 2+1 (gdyby jeździły tylko autobusy/motocykle/taxi to problemu by nie było ale wyjątki dotyczą także aut).

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.