Jubileuszowa - XX Konferencja Biocybernetyki

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas / Polska Press
Ryszard Tadeusiewicz

Jubileuszowa - XX Konferencja Biocybernetyki

Ryszard Tadeusiewicz

Biocybernetyka na tle skojarzonych z nią nauk: techniki i medycyny z pewnością ma walor nowości. Ale także ona ma swoją całkiem bogatą historię. Przypomina o tym Jubileuszowa XX Krajowa Konferencja Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej (KKBiIB), która dzisiaj (20.09.2017) rozpoczyna się na AGH.

Jestem jednym z „dinozaurów” Biocybernetyki, bo zacząłem uczestniczyć w KKBiIB poczynając od drugiej edycji, która miała miejsce w 1978 roku w Gliwicach. Na pierwszą, która odbyła się w Warszawie w 1976 roku, nie pozwolono mi jechać, bo ówczesny dziekan mojego Wydziału absolutnie nie popierał tematyki bio... Za to na tej drugiej miałem aż trzy referaty: „Komputerowa analiza przydatności wybranych metod rozpoznawania obrazów w diagnostyce neuroinfekcji”, „Modelowanie procesów endokrynologicznych jako metoda analizy dynamiki oddziaływań hormonalnych” i „Cybernetyczny model zespołu minimalnego uszkodzenia mózgu”. Po ich tytułach widać, że już w latach 70. prowadziliśmy na AGH całkiem zaawansowane badania naukowe w tej dziedzinie.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ryszard Tadeusiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.