Jezioro ciągle wysycha. A przecież „powinno” nabrać już wody [GALERIA]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Jezioro ciągle wysycha. A przecież „powinno” nabrać już wody [GALERIA]

Tomasz Rusek

Jedno z najczystszych jezior w Lubuskiem, Głębokie koło Międzyrzecza, cały czas traci wodę. Wiele osób miało nadzieję, że skrajnie niski poziom wody poprawi się po wakacjach. Nic z tego. Byliśmy tam w środę i wody jest… jeszcze mniej, niż w sierpniu.

Przypomnijmy: o tym, że Głębokie znika w oczach, pisaliśmy w ostatnich latach wiele razy. Bo problem nie pojawił się nagle. Wody z każdym rokiem ubywało, ale co roku jesienią jej poziom nieco się podnosił. M.in. dlatego, że po zakończonym sezonie turystycznym tysiące letników przestawały czerpać wodę ze studni, co - według fachowców - wpływało na ilość wody w jeziorze. No i swoje robiła jesienna pogoda: im więcej padało, tym szybciej przybywało wody.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Rusek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.