Beata Terczyńska

Jesteśmy szczęśliwi w Rzeszowie. Tak wynika z danych najnowszej diagnozy społecznej

Rzeszów postrzegany jest jako bardzo czysty i zadbany. Rośnie też zadowolenie z infrastruktury Rzeszów postrzegany jest jako bardzo czysty i zadbany. Rośnie też zadowolenie z infrastruktury
Beata Terczyńska

Zdenerwowałbym się, gdybym usłyszał, że ktoś mówi źle o Rzeszowie - twierdzi ponad połowa mieszkańców

Socjologowie z Uniwersytetu Rzeszowskiego już po raz kolejny przygotowali Rzeszowską Diagnozę Społeczną. Studenci II roku socjologii przepytali 618 dorosłych mieszkańców (wylosowanych z bazy ewidencji ludności), z różnych osiedli, w różnym wieku, różnej płci. Poznaliśmy wyniki tego badania.

- Rzeszów jest miastem, z którego można być dumnym. Tak oceniło ponad 84 procent zapytanych - przybliża dr Krzysztof Malicki, współautor diagnozy. - Zaledwie 1 na 30 osób jest przeciwnego zdania. 3/4 osób przyznało, że odczuwa więź z Rzeszowem.

Prawie połowa potrafiłaby opowiedzieć turystom o najważniejszych zabytkach, a o wydarzeniach związanych z historią - ok. 28 proc. Na pytanie, czy przeprowadziliby się do innego miasta w Polsce, gdyby tylko otrzymali tam atrakcyjną ofertę pracy, „zdecydowanie tak” odpowiedziało - 13,3 proc., a „raczej tak” - 22,4. Za granicę do pracy wyjechałoby 11,6 proc., raczej tak - 20,1.

W dalszej części przeczytasz:

 • Jak zadowolenie zmienia sie z roku na rok
 • Czego najbardziej brakuje rzeszowianom
 • Czy w Rzeszowie czujemy się bezpiecznie
 • Komu ufają mieszkańcy 
 • Co wiemy o najsłynniejszym pomniku
Pozostało jeszcze 84% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Beata Terczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.