Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jestem po stronie rozsądku - rozmowa z Wojciechem Waglewskim

Czytaj dalej
Fot. Paweł Łacheta
Marek Zaradniak

Jestem po stronie rozsądku - rozmowa z Wojciechem Waglewskim

Marek Zaradniak

Z Wojciechem Waglewskim, gitarzystą i kompozytorem, liderem grupy Voo Voo o nowej płycie „Za niebawem”, mediach, konflikcie pomiędzy Polakami, niechęci do innych, konieczności pogodzenia się i... tańcu.

W sobotę Voo Voo zagra w CK Zamek koncert promujący nową płytę „Za niebawem”. Wyjaśnij tytuł proszę, bo to nietypowe słowo. Czy oznacza on oczekiwanie na coś?

Można to wyjaśniać, jak kto chce. To wymyślił mój menago. Ja myślę, że to jest napisane celowo z błędem, ale lepiej błądzić w języku polskim niż w języku, którego się nie zna. Natomiast w „Za niebawem” jest coś takiego, że jak się człowiek temu przyjrzy, to jest jeszcze dalej niż niebawem. Jest słowo niebawem, a tam jest jeszcze za. Jeśli trzeba temu dorabiać jakąś „gębę”, to jest nadzieja, że za niebawem coś się zmieni. Może młodzi się obudzą? Ale czy to będzie za tydzień, czy za 10 lat, tego nie wiadomo. Można sobie do tego tworzyć różne historyjki, m.in. i taką, że jest to odpowiedź na pytanie, które zadaję menedżerowi: Kiedy będzie przelew? On odpowiada - za niebawem.

Zaprosiłeś do tych nagrań Natalię i Paulinę Przybysz oraz ich mamę. Dlaczego także mamę?

Ja jestem za nepotyzmem i śpiewaniem rodzinnym. A mówiąc poważnie, na Męskim Graniu zostałem zaproszony przez Natalię do odśpiewania wspólnie piosenki i podczas tych koncertów poznałem całą ich rodzinę, a więc mamę i tatę i bardzo nam się fajnie rozmawiało. I wtedy pomyślałem, że byłoby miło, gdyby się pojawiły w roli chórku. Może nie jakiegoś nachalnego w sensie utworów, natomiast bardzo znaczącego ze względu na brzmienie.

A skąd pomysł na 27-osobowy zespół Ritmo Bloco?

Chyba dwa lata temu graliśmy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wtedy ten zespół pojawił się na widowni. Mieliśmy ochotę zagrać razem, ale ponieważ był tłum ludzi, ciężko było im się przedostać na scenę. Co się odwlecze, to nie uciecze... A ponieważ płyta ma w podtekście taniec, jakkolwiek by go rozumieć, było rzeczą oczywistą, że chyba najbardziej wyrazistą ilustracją czegoś takiego może być brazylijska muzyka karnawałowa, czyli samba. A więc powinien być to zespół, który propaguje szkołę samby. A Ritmo Bloco jest bardzo dobrym tego przykładem. No i tak się szczęśliwie dla nas zakończyło, że wszystkie 27 osób weszło do studia i bardzo pięknie zagrało w dwóch utworach.

Mówisz o tańcu. Na płycie jest taka piosenka „Się poruszam”, której słowa mówią: Ja tańczę, się poruszam, inaczej nie umiem, inaczej nie muszę. Czy rzeczywiście można życie przetańczyć?

Pozostało jeszcze 67% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Zaradniak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.