Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jest zbrodnia, jest oskarżony, ale nie ma ciała. Czy Janusz G. zabił swoją byłą żonę?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Jefimow
Ewa Gorczyca

Jest zbrodnia, jest oskarżony, ale nie ma ciała. Czy Janusz G. zabił swoją byłą żonę?

Ewa Gorczyca

To nie będzie proces, który skończy się po kilku rozprawach. Sama prokuratura zawnioskowała o wezwanie blisko 90 świadków. Ale żadna z tych osób nie była świadkiem tego, co wydarzyło się w domu Haliny G. Tego, po czym zostały ślady krwi na ścianach i zerwany srebrny łańcuszek na podwórku.

Poniedziałek, 12 marca, Sąd Okręgowy w Krośnie, dochodzi godz. 9. Przed sądową salą, gdzie ma się rozpocząć proces Janusza G., są już prokurator i adwokat, tłumek dziennikarzy, kamery telewizyjne. Gdzie jest oskarżony? Czy pojawi się w sądzie? Janusz G. odpowiada z wolnej stopy. Za kratkami tymczasowego aresztu spędził ponad dziewięć miesięcy, ale od maja ubiegłego roku jest już na wolności.

- Wypuścili mnie, bo nic na mnie nie znaleźli - uważa.

Na proces przyjechał. Jednak nie czeka na jego rozpoczęcie razem ze swoim obrońcą (wyznaczonym z urzędu, bo Janusz G., wcześniej przedsiębiorca, właściciel skupu złomu w Jaśle, obecnie bezrobotny, nie wybrał sobie adwokata). Kryje się w cieniu klatki schodowej, na końcu długiego korytarza. Przez przeszkolone drzwi obserwuje, co się dzieje. Dopiero po wywołaniu jego sprawy szybkim krokiem zmierza w kierunku sali.

Wnioskuje o wyłączenia jawności procesu. Jego obrońca tłumaczy, że Janusz G. obawia się publicznego potępienia. Nie chce złej sławy. Prokuratura nie widzi jednak podstaw do utajnienia postępowania. Sąd decyduje: rozprawa będzie jawna.

Prokurator Beata Piotrowicz odczytuje akt oskarżenia:

Oskarżam Janusza G. o to, że 5 sierpnia 2014 roku w Jaśle, nie stosując się do orzeczonego wyrokiem sądu z lipca 2012 roku zakazu zbliżania się do Haliny G. na odległość mniejszą niż 50 metrów, wszedł do jej domu i ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem, zadał jej co najmniej jeden cios, powodując śmierć. Następnie wywiózł ciało i ukrył w nieustalonym miejscu.

Janusz G. słucha spokojnie. I równie spokojnie odpowiada na pytania sądu.

- Zarzuty zrozumiałem. Nie przyznaję się do zarzucanych mi czynów. Nie będę składał wyjaśnień.

WIDEO: W Krośnie rozpoczął się proces Janusza G., oskarżonego o zabójstwo byłej żony

W dalszej części przeczytasz:

 • co zastał w domu syn Grażyny G. w dniu zaginięcia matki
 • jakie były przyczyny rozwodu Grażyny i Janusza
 • co się wydarzyło po rozwodzie
 • do jakich wniosków doszła prokuratura
Pozostało jeszcze 78% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.