Jest przełom! Na stadionie Resovii powstanie centrum lekkoatletyczne. Do budowy dopłaci minister

Czytaj dalej
Fot. ZK Architekci
Bartosz Gubernat

Jest przełom! Na stadionie Resovii powstanie centrum lekkoatletyczne. Do budowy dopłaci minister

Bartosz Gubernat

Na około 30-40 mln zł szacuje się koszt budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie. Współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto oraz województwo inwestycja może się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Takiego obiektu Rzeszów potrzebuje jak tlenu. Podczas gdy sekcja lekkoatletyczna CWKS Resovii to ścisła krajowa czołówka, stadion przy ulicy Wyspiańskiego jest w opłakanym stanie. Sportowcy trenują w fatalnych warunkach, co z pewnością nie pozwala im w pełni rozwijać swoich talentów i możliwości.

- W sezonie jesienno-zimowym jesteśmy mocno ograniczeni z treningami - mówi Piotr Kowal, trener lekkoatletów CWKS Resovii i kadry Polski. - Nie mamy hali, a więc kiedy spadnie śnieg, pojawia się problem. Własnoręcznie odgarniam bieżnię przed treningiem, aby moi zawodnicy mogli biegać. Czasami jest to niemożliwe, bo białego puchu jest tak dużo, że nie da się go usunąć, a bieganie po śniegu nie ma sensu. Łatwo wówczas o kontuzję, a trening polegający na szybkim pokonywaniu odcinków jest w takich warunkach mało wydajny - dodaje trener.

Sportowcy narzekają także na zaplecze. Sanitariaty są w tak złym stanie, że już samo wejście do szatni budzi obrzydzenie.

- Zawodnicy nie chcą się tu kąpać, bo stan łazienek jest odrażający. W kiepskim stanie jest także tartan na bieżni, w którym wypada coraz więcej dziur. Bez remontu za dwa, trzy lata treningi w tym miejscu będą niemożliwe - mówi Piotr Kowal.

W dalszej części przeczytasz:

 • o rzeszowskich sportowcach, którzy mimo słabej bazy treningowej osiągają świetne wyniki
 • o porozumieniu, które pozwoli na budowę nowoczesnego obiektu
 • co powstanie na stadionie Resovii
 • skąd wezmą się pieniądze nainwestycję

 

Pozostało jeszcze 77% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.