Jedno rondo, dwie nazwy: Mazurkiewicza czy Stulecia Niepodległości Polski? Rada Miasta Jarosławia i Rada Gminy Pawłosiów muszą zdecydować

Czytaj dalej
Fot. Kamil Jaworski
Kamil Jaworski

Jedno rondo, dwie nazwy: Mazurkiewicza czy Stulecia Niepodległości Polski? Rada Miasta Jarosławia i Rada Gminy Pawłosiów muszą zdecydować

Kamil Jaworski

Na horyzoncie jest już spór o to, jak będzie nazywało się rondo pomiędzy Jarosławem a Pawłosiowem. Pierwsi z propozycją wyszli politycy PiS, którzy chcieli, aby nosiło imię Andrzeja T. Mazurkiewicza - nieżyjącego polityka tej partii.

Rondo u zbiegu jarosławskich ulic Pawłosiowskiej i Strzeleckiej oraz dróg do Pawłosiowa i w kierunku wsi Maleniska zostało oddane do użytku w 2018 roku. Bezimienne raczej nie pozostanie zbyt długo, bo lokalni politycy szybko zaczęli zgłaszać pomysły na patrona.

PiS: Mazurkiewiczowi należy się upamiętnienie

Pierwszy z propozycją wyszedł starosta jarosławski Tadeusz Chrzan z PiS. W towarzystwie posła Bogdana Rzońcy i miejskiej radnej PiS Bożeny Łanowy zorganizował kilka tygodni temu konferencję prasową na rondzie, gdzie politycy PiS apelowali o nazwanie go imieniem Mazurkiewicza.

Wymieniali zasługi zmarłego w 2008 roku posła i senatora, związanego m.in. z AWS i PiS. Starosta mówił, że Mazurkiewicz to wyjątkowa postać w historii miasta, wyjątkowo zasłużona nie tylko dla Jarosławia, ale również dla całego kraju.

Z kolei poseł PiS Bogdan Rzońca wyliczał, że Mazurkiewicz miał wiele talentów.

- Był historykiem, pisał powieści fantastyczne, miał wielką wyobraźnię - podkreślał.

- Oczekuję tego, że pewnie wkrótce będziemy tutaj z wielką radością wstawiać nowe tablice i będziemy wszyscy cieszyć się z obecności w przestrzeni społecznej Andrzeja Tadeusza Mazurkiewicza

- mówił na konferencji starosta jarosławski.

 

Radość polityków PiS może okazać się przedwczesna. Dlaczego? O tym przeczytasz w dalszej czesci artykułu.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Kamil Jaworski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.