Józef Lonczak

"Jeden z dziesięciu". Błyskotliwe zwycięstwo rzeszowianina. Jaką receptę na sukces ma Stanisław Alot?

Stanisław Alot: - Teleturniej „Jeden z dziesięciu” nie wymaga dogłębnej wiedzy specjalistycznej. Każdy średnio zdolny absolwent dawnej szkoły średniej, Fot. TVP Stanisław Alot: - Teleturniej „Jeden z dziesięciu” nie wymaga dogłębnej wiedzy specjalistycznej. Każdy średnio zdolny absolwent dawnej szkoły średniej, interesujący się bieżącym życiem i swoim otoczeniem, jest w stanie wygrać taki teleturniej.
Józef Lonczak

Stanisław Alot z Rzeszowa wygrał 50 tys. zł w Wielkim Finale teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Na co przeznaczy wygraną? Jeszcze nie wie.

Znajomi gratulują. Sypią się komplementy i wyrazy uznania. Niezwykły wyczyn Stanisława Alota budzi podziw.

- Wyczyn? - zastanawia się. - Może to zwykły, a nie niezwykły wyczyn. Gratulację są miłe, choć dużo w tym kurtuazji. Tak naprawdę podczas turnieju było tak: wiedziałem, to odpowiadałem. Czy jest w tym coś niezwykłego z mojej strony?

Fakty są następujące. Stanisław Alot z Rzeszowa w 108. edycji popularnego teleturnieju TVP „Jeden z dziesięciu” zdobył 344 punkty, wygrał finał i w nagrodę stał się bogatszy o 50 tysięcy złotych.

Wymądrzałem się trochę

Na pytanie o receptę na zwycięstwo w tym turnieju odpowiada, że recepty żadnej nie ma. W jego przypadku podstawą była wiedza ogólna, którą każdy może wynieść ze szkoły średniej i poszerzać ją codzienne o wiadomości, które płyną do nas z prasy radia i telewizji czy internetu.

W dalszej części przeczytasz:

 • co zdopingowało rzeszowianina do wzięcia udziału w teleturnieju
 • czym zajmował się w przeszłości i jakie ważne stanowiska pełnił
 • czy są jakieś sposoby na wiedzę i dobrą pamięć
Pozostało jeszcze 87% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Józef Lonczak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.