Jeden klient kupił na pokazie towar za 7900, drugi za 8900. Teraz są niezadowoleni

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Paczewska
pio

Jeden klient kupił na pokazie towar za 7900, drugi za 8900. Teraz są niezadowoleni

pio

Jeden mężczyzna kupił towar za 7900 zł, drugi - za 8900. To przypadki tylko z Torunia, tylko z tego tygodnia. Firmy, zapraszające na prezentacje i sprzedające drogie towary, znowu grasują po regionie.

Odbieram telefon. Konsultantka jednym tchem mówi: - Gratuluję. Pani numer został losowo wybrany. Wygrała pani kamerę samochodową. Po odbiór nagrody proszę stawić się dnia (...) w hotelu (...) w Bydgoszczy. Wtedy też odbędzie się pokaz specjalny produktów zdrowotnych.

Na koniec pani dodaje, że rozmowa była nagrywana. Zwracam uwagę, że powinna mnie o tym była poinformować na początku. - Z tych wrażeń zapomniałam - przyznaje kobieta.

Garnki za 2200 złotych (sztuka) i maty masujące za 5400 zł. Albo odkurzacze, niby po taniości - za 4000 zł. Uczestnicy pokazów kulinarnych czy zdrowotnych dopiero w domu orientują się, że dali sobie wcisnąć niepotrzebne rzeczy.

Kto jednak kupił towar na pokazie, nie jest jeszcze na straconej pozycji. Co zrobić? Czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

pio

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

A ja zawsze na początku takiej rozmowy mówię, że niech sobie wylosuje inny numer, a później "odtwarzam" moją formułkę - "A skąd pan / pani ma ten numer ? (tu jakaś odpowiedź) Więc proszę ten numer usunąć i nigdy więcej na niego nie dzwonić". Dziękuję, do widzenia i odkładam słuchawkę. Faktycznie po wejściu RODO trochę, ale nieznacznie, ilość takich telefonów się zmniejszyła. Przyznaję, że ja naiwny liczyłem na ustanie w ogóle, szkoda że się przeliczyłem.

Ja tylko zawsze sobie myślę jak bardzo trzeba nie mieć serca, żeby od starszych, często schorowanych i niezamożnych ludzi wyłudzać tyle pieniędzy za takie różne badziewia ? Niektórzy dla pieniędzy tracą człowieczeństwo, moralność i zdrowy rozsądek. Niestety starsi ludzie już "myślą inaczej", są bardzo łatwowierni i przez to dają się wmanewrować w takie rzeczy. Niestety pod wpływem sytuacji, presji chwili, poczucia wyjątkowości oraz niebywałej promocji wyłączają myślenie i zdrowy rozsądek. Mam w domu takich dwoje i widzę jak w ostatnich latach zmieniło im się myślenie, ale na szczęście są odporni na takie "okazje". Niestety problemy są gdzie indziej i też nie mogę sobie z tym poradzić.

Bardzo liczę na to, że te nowe regulacje prawne ukrócą, a przynajmniej choć trochę zmienią działalność takich firm.

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.