Jaromir Skiba o powodach przeprowadzki z Krosna do Rzeszowa

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Waldemar Mazgaj

Jaromir Skiba o powodach przeprowadzki z Krosna do Rzeszowa

Waldemar Mazgaj

- Raczej tylko my i Motor będziemy się ścigać o 2 ligę - mówi 27-letni Jaromir Skiba, który przenosi się z Karpat Krosno do Stali Rzeszów.

Po 10 latach tułaczki po Boguchwale czy Krośnie wracasz do Rzeszowa. Miałeś inne propozycje, długo cię namawiano?
Miałem kilka innych ofert, ale Stal to jest zespół, który o coś walczy. A właśnie o to mi chodziło, żeby grać o awans.

W Stali nie będziesz się raczej czuł obco, bo kilku twoich kolegów już tam jest.
Oj tak, znam trzy-czwarte drużyny. Jestem z Rzeszowa i choć nigdy nie grałem w Stali, bo zaczynałem przygodę w Orłach, to czy w Boguchwale czy w rozgrywkach akademickich spotkałem i poznałem wielu graczy.

Z Karpat trafia też do Stali na prawą pomoc 20-letni Adrian Buszta. Poradzi sobie? Pomożesz mu w aklimatyzacji?
Zdecydowanie da sobie radę. Rozmawiałem z nim przed podpisaniem kontraktów. Był zadowolony, że razem trafiamy do Stali. To młody zawodnik i takie wsparcie na pewno mu się przyda. Może na to liczyć z mojej strony.

W środku pola masz za partnerów Wojtka Reimana i Sławka Szeligę. Mówiąc krótko... dream team?...
Lepiej nie widzę, bo przyjdzie mi grać ze świetnymi zawodnikami. Szeliga ma kilkaset występów w ekstraklasie, Reiman też tam był. Będzie się od kogo uczyć, że tak powiem w cudzysłowie... na stare lata.

Znów chcesz walczyć o 2 ligę. Kilka lat temu mieliście na nią szansę z Izolatorem, niedawno w Krośnie budowano zespół na awans. Co poszło nie tak?
Gdy z Izolatorem rywalizowaliśmy z Wisłą Puławy to była inna liga, zdecydowanie słabsza, choć bardziej wyrównana. Obecnie jest dużo wyższy poziom, poważniejsza piłka. Natomiast w dwóch ostatnich sezonach w Karpatach - co tu dużo mówić – brakowało... cierpliwości zarządu.

O awans powalczycie tylko z Motorem Lublin czy spodziewasz się innych konkurentów?
Na tę chwilę nie wiem, co się dzieje w Ostrowcu, ale grając wiosną przeciwko KSZO, Motorowi czy Stali to wygląda, że raczej tylko my i Motor będziemy się ścigać o 2 ligę. Choć nie należy wykluczać, że pojawi się jakiś czarny koń rozgrywek.

Waldemar Mazgaj

Dziennikarz sportowy z pasji. Pierwsze próby dziennikarskie podejmowałem już w dzieciństwie, w listach do taty, który pracował poza granicami kraju. Później współtworzyłem miesięcznik "Kurier Sokołowski", współpracowałem z "Tempem", "Sportem" "Gazetą Krakowską" oraz biurem prasowym Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Komentowałem również mecze w telewizjach internetowych.

W Nowinach jestem od 1997 roku. Od 2006 roku szefuję redakcji sportowej. Ulubione dyscypliny sportowe to piłka nożna, hokej, tenis stołowy i siatkówka. Czasami fotografuję też różne wydarzenia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.