Janusz S., jeden z najbogatszych bydgoszczan będzie świadkiem w sprawie zamachu na życie dyrektora z PZU w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Maciej Czerniak

Janusz S., jeden z najbogatszych bydgoszczan będzie świadkiem w sprawie zamachu na życie dyrektora z PZU w Bydgoszczy

Maciej Czerniak

Janusz G., który ma postawione zarzuty w sprawie o wyprowadzenie majątku upadającego w 2009 roku Domaru, ma zeznawać w procesie, w którym o zlecenie zabójstwa dyrektora pionu odszkodowań w PZU w 1999 roku oskarżony jest biznesmen Tomasz G., były właściciel ASO Mercedesa w podbydgoskiej Brzozie.

- Z tego, co mi wiadomo, to prokuratura wezwała na świadka Janusza S - mówi adw. Jacek Dubois, obok mec. Andrzeja Maleszyka i Krzysztofa Ogrodowicza, jeden z obrońców Tomasza G.

Co Janusz S., który w związku ze sprawą spółki Domar -Bydgoszcz jeszcze do niedawna był ścigany listem gończym, może wiedzieć o zabójstwie sprzed niemal dwóch dekad?

S. był od listopada 2016 roku poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Regionalną w Gdańsku. W połowie roku Janusz S. uzyskał list żelazny gwarantujący mu przyjazd do kraju i złożenie wyjaśnień w prokuraturze bez groźby aresztowania. Prokuratura zarzuca mu odpowiedzialność za wyprowadzenie ponad 35 mln zł z majątku spółki Domar. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.