Jakub Peszko: Życzę Asseco Resovii, by włączyła się do gry o play-off

Czytaj dalej
Fot. polskapress
Marek Bluj

Jakub Peszko: Życzę Asseco Resovii, by włączyła się do gry o play-off

Marek Bluj

MKS Będzin, dość niespodziewanie, pokonał w hali na Podpromiu Asseco Resovię 3:0. Ogromnie zaskoczony tym wynikiem był m.in. wychowanek rzeszowskiego klubu, a obecnie gracz Będzina Jakub Peszko.

Co zadecydowało o historycznej, pierwszej wygranej MKS-u Będzin z rzeszowską drużyną w PlusLidze?

Myślę, że przede wszystkim decydująca była końcówka pierwszego seta - mówi JAKUB PESZKO, przyjmujący MKS-u, wychowanek Resovii. - Moim zdaniem ten, kto wygrywał tę końcówkę, szedł za ciosem, jak my to zrobiliśmy, i wynik byłby 3:0 w jedną albo w drugą stronę. I taki był. Cieszy nas, że po raz pierwszy w tym sezonie to my powyżej 20. punktu graliśmy twardo, mądrze i nie wdawaliśmy się pod siatką w jakieś przepychanki. Graliśmy taką męską siatkówkę i to nam przyniosło zwycięstwo w tym pierwszym secie i co za tym poszło, w dwóch kolejnych także. Oczywiście, ten drugi set był troszeczkę łatwiejszy, bo widać było po Resovii, że ma jeszcze w głowie ten pierwszą odsłonę. Bardzo ważnym elementem naszego sukcesu na Podpromiu była zagrywka. Zagrywaliśmy bardzo dobrze, bardzo twardo i to było kluczem do tego jakże cennego zwycięstwa.

Równie dobrze zagrywaliście w poprzednim meczu z Jastrzębskim Węglem, tyle że przeciwko Resovii trzymaliście ten poziom do końca. No i graliście niesamowicie odważnie i bojowo...

Zgadza się, zagrywka w pierwszych dwóch, trzech spotkaniach trochę nam siadła, nie funkcjonowała tak jak powinna. Ostatnie dwa pojedynki - w Jastrzębiu i Rzeszowie - faktycznie graliśmy na zagrywce dobrze i twardo. Kto w PlusLidze zagrywa, ten wygrywa. Taka jest prawda. Zagrywka jest to decydujący element w siatkówce. Fajnie, że udało nam się odrzucić Resovię od siatki na jej terenie, bo tutejsza hala jest trudna do gry, zwłaszcza że my trenujemy na mniejszym obiekcie.

W dalszej części artykułu rozmowa z Jakubem Peszko, o:

 • tym co zdecydowało o wygranej Będzina w Rzeszowie
 • przyczynach słabej gry Resovii
 • rzeszowskim sercu siatkarza
Pozostało jeszcze 54% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Bluj

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.