Andrzej Gębarowski

Jak ożywić ogród w lipcu i sierpniu

Jak ożywić ogród w lipcu i sierpniu
Andrzej Gębarowski

Warto poświęcić weekend, aby założyć rabatę z bylinami pełni lata, uzupełniając ją sadzonkami kwiatów jednorocznych, takich jak celozje, lobelie, portulaki, werbeny, a także astry chińskie i cynie.

Z tego właśnie powodu w najbliższych tygodniach warto zadać sobie nieco trudu i nie poprzestając na stałym zestawie ogrodowych piękności, zakupić sadzonki begonii, heliotropów, niecierpków, petunii, pelargonii, szałwii, żeniszków. Niech pysznią się w doniczkach i pojemnikach porozstawianych na balkonie i tarasie, ale także i w gąszczu przekwitłych, wiosennych piękności, rozświetlając dalsze i bliższe zakątki ogrodu. Pamiętajmy wszak, że już na przełomie lipca i sierpnia zieleń zacznie szarzeć i wtedy ich nasycone kolory staną się wprost nieodzowne – zwłaszcza w ogrodach, gdzie nie ma letnich rabat kwiatowych.

Nowoczesne ogrody często charakteryzują się wstrzemięźliwością w doborze gatunków roślin i – co za tym idzie – dość ograniczonym zestawem kolorów. Dlatego też w pełni lata, gdy przekwitła już większość krzewów ozdobnych, takie ogrody stają się smutne, jakby nastąpił schyłek sezonu. Jak je więc ożywić? 

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Gębarowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.