Małgorzata Froń

Jajka i masło to już luksus. Ceny żywności oszalały

Jajka i masło to już luksus. Ceny żywności oszalały Fot. 123rf
Małgorzata Froń

W ciągu ostatniego roku znacznie poszły w górę ceny żywności. Najbardziej podrożało masło, teraz kolej na jajka. Ale podrożały tez makarony, ryż, warzywa i napoje alkoholowe.

W drugiej połowie października ceny jaj spożywczych były w Polsce o 18 proc. wyższe niż miesiąc wcześniej.

- W moim “zieleniaku” jajka w ciągu roku podrożały o jakieś 50 gr - mówi pani Teresa, właścicielka sklepiku na jednym z rzeszowskich osiedli. - Mam stałych klientów, oni z niepokojem pytają, co z tymi jajami. A ja wiem tyle, co mi mówi mój dostawca. Jaja drożeją, bo wszystko drożeje. Mówi jeszcze, że do świąt będą kosztować co najmniej złotówkę - dodaje.

Dane GUS-u potwierdzają obserwację pani Teresy, ten bowiem podaje, że w ciągu ostatniego roku cena jaj wzrosła o 52 grosze. Eksperci prognozują dalszy wzrost cen jaj, zwłaszcza przed świętami. Ceny skoczyły także w mniejszych sieciach handlowych. Wczoraj w sieci “Nasz sklep” jaja można było kupić od 68 do 96 groszy za sztukę.

- Drogo - ocenia Anna Król, mieszkanka Rzeszowa. - Jak drożeją jaja, to zdrożeją ciastka, ciasta, pączki i własne wypieki też.

Jaja drożeją, ale problemem jest też ich brak w dużych sieciach handlowych. W sklepach sieci Biedronka jajek nie ma. W wielu marketach nie można ich kupić już od kilku albo i kilkunastu dni. Sieć potwierdza, że występują “czasowe ograniczenia dostępności tego produktu”.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • kiedy jaja wrócą do sklepów sieci Biedronka
 • skąd taki wzrost cen tego produktu
 • jakie produkty podrożały
Pozostało jeszcze 74% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Froń

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.