Jakub Zegarliński

Jacek Wiśniewski kilka lat temu był trenerem w ekstraklasie siatkówki kobiet. Za tydzień obejmie funkcję prezydenta Mielca

Jacek Wiśniewski karierę trenerską rozpoczął na początku 21. wieku Fot. Archiwum Jacek Wiśniewski karierę trenerską rozpoczął na początku 21. wieku
Jakub Zegarliński

To był wynik, którego mało kto się spodziewał. Jacek Wiśniewski w drugiej turze wyborów prezydenckich w Mielcu pokonał pełniącego tę funkcję od ośmiu miesięcy Fryderyka Kapinosa i wkrótce rozpocznie kadencję na najważniejszym w mieście stanowisku. A jeszcze kilka lat temu ubierał dres i prowadził KPSK Stal Mielec w ekstraklasie siatkówki kobiet. Teraz dresu nie będzie już musiał ubierać, zamienił go na elegancki garnitur prezydenta Mielca.

Koniec i początek
Białostocka hala wpadła w szał radości. Było tak głośno, że trudno było usłyszeć własne myśli. Wokół szczęśliwi kibice, siatkarki unoszące ręce w geście triumfu i kilku fotoreporterów uwieczniających te chwile. Jacek Wiśniewski stał obok, jakby nie docierało do niego to, co właśnie się stało. Jego KPSK Stal Mielec przegrała mecz o utrzymanie z AZS-em Białystok. Piętnasty z rzędu sezon Stali w siatkarskiej ekstraklasie zakończył się degradacją do I ligi.

Był marzec 2012 roku. KPSK Stal Mielec znajdowała się w dramatycznej sytuacji. Po kilku latach lawirowania pomiędzy szczęśliwym awansem do play-offów a walką o utrzymanie, przyszła batalia nie tylko o pozostanie w Plus Lidze Kobiet, ale przede wszystkim o przetrwanie klubu, który już wówczas borykał się z dużymi problemami. - Nie ma co się czarować, sytuacja była bardzo zła - wspomina Wiesław Madej, współautor wielu publikacji o historii mieleckiego sportu. Kilka miesięcy wcześniej na stanowisko pierwszego trenera powołany został Jacek Wiśniewski. Dla 35-letniego wówczas trenera było to drugie podejście do tej roli. W latach 2005-2007 pełnił już tę funkcję z całkiem niezłym skutkiem, zajął 7. i 8. miejsce w lidze, co zostało przyjęte jako całkiem niezły wynik.

W dalszej części artykułu m. in. o:

 • misji ratowania mieleckiej siatkówki
 • dramatycznej serii i ostatnim meczu na ławce trenerskiej
 • drodze ze sportu do samorządu
Pozostało jeszcze 64% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jakub Zegarliński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.