Jacek Magiera, trener reprezentacji Polski U-20 był Gościem Honorowym turnieju 11-latków Profbud Cup w Krośnie

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Sebastian Czech

Jacek Magiera, trener reprezentacji Polski U-20 był Gościem Honorowym turnieju 11-latków Profbud Cup w Krośnie

Sebastian Czech

Krosno, a konkretnie Akademia Piłkarska Beniaminek stanowi modelowy przykład współpracy sportowo – biznesowej przynoszącej określone efekty - przyznaje Jacek Magiera, który był Gościem Honorowym turnieju Profbud Cup.

Poziom zaprezentowany przez bardzo młodych, bo 11-letnich piłkarzy podczas krośnieńskiego turnieju w pełni potwierdza chyba słuszność tworzenia i istnienia akademii piłkarskich, ponieważ w sposób skuteczny wyławiają, następnie szkolą futbolowe talenty.

To było naprawdę niesamowite, co zobaczyłem w Krośnie. Wyszkolenie techniczne tych zawodników, zagrania indywidualne, panowanie nad piłką, czy organizacja gry, zaangażowanie, okazywanie radości po zwycięstwach, czy niestety czasami też smutku po porażkach, świadczy o podejściu z pasją do piłki nożnej, o fascynacji tą dyscypliną sportu, a to pierwszy krok do sukcesu. Bo jeśli coś kogoś autentycznie interesuje i cieszy, to będzie dążył to realizacji coraz wyższych, bardziej ambitnych celów, wykonywał z należytym zapałem polecenia i zadania stawiane przez trenerów. I to właśnie dzisiaj widziałem, co mnie zbudowało. Po prostu tylko się cieszyć, ponieważ nasza piłka ma autentyczne perspektywy.

Właśnie o trenerach piłkarskich adeptów koniecznie należy wspomnieć, ponieważ to również futbolowi pasjonaci oddani całkowicie sprawie, no i fachowcy, co widać po umiejętnościach demonstrowanych przez 11-latków.

To kolejny krok do rozwoju polskiej piłki, i to nie tylko młodzieżowej. Praca z najmłodszymi, czy w ogóle młodzieżą stanowi ogromne wyzwanie dla trenerów, wykorzystujących nie tylko fachową wiedzę, ale również odpowiednie podejście do tych młodych ludzi, a często po prostu dzieci. Nikt nie zdaje sobie nawet sprawy, jak to odpowiedzialna praca, jakie znaczenie mają podejmowane decyzje względem młodzieży, zarówno te dotyczące spraw czysto piłkarskich, jak i kształtowania odpowiednich zachowań, czy w ogóle podejścia do sportu, konieczności godzenia nauki ze sportem, i tak dalej.

W dalszej części rozmowy Jacek Magiera mówi m. in. o:

 • pracy wykonywanej przez Akademię Piłkarską Beniaminek
 • życzeniach na rok 2019
Pozostało jeszcze 59% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Sebastian Czech

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.