Jacek Magiera, trener reprezentacji Polski U-20 był Gościem Honorowym turnieju 11-latków Profbud Cup w Krośnie

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Sebastian Czech

Jacek Magiera, trener reprezentacji Polski U-20 był Gościem Honorowym turnieju 11-latków Profbud Cup w Krośnie

Sebastian Czech

Krosno, a konkretnie Akademia Piłkarska Beniaminek stanowi modelowy przykład współpracy sportowo – biznesowej przynoszącej określone efekty - przyznaje Jacek Magiera, który był Gościem Honorowym turnieju Profbud Cup.

Poziom zaprezentowany przez bardzo młodych, bo 11-letnich piłkarzy podczas krośnieńskiego turnieju w pełni potwierdza chyba słuszność tworzenia i istnienia akademii piłkarskich, ponieważ w sposób skuteczny wyławiają, następnie szkolą futbolowe talenty.

To było naprawdę niesamowite, co zobaczyłem w Krośnie. Wyszkolenie techniczne tych zawodników, zagrania indywidualne, panowanie nad piłką, czy organizacja gry, zaangażowanie, okazywanie radości po zwycięstwach, czy niestety czasami też smutku po porażkach, świadczy o podejściu z pasją do piłki nożnej, o fascynacji tą dyscypliną sportu, a to pierwszy krok do sukcesu. Bo jeśli coś kogoś autentycznie interesuje i cieszy, to będzie dążył to realizacji coraz wyższych, bardziej ambitnych celów, wykonywał z należytym zapałem polecenia i zadania stawiane przez trenerów. I to właśnie dzisiaj widziałem, co mnie zbudowało. Po prostu tylko się cieszyć, ponieważ nasza piłka ma autentyczne perspektywy.

Właśnie o trenerach piłkarskich adeptów koniecznie należy wspomnieć, ponieważ to również futbolowi pasjonaci oddani całkowicie sprawie, no i fachowcy, co widać po umiejętnościach demonstrowanych przez 11-latków.

To kolejny krok do rozwoju polskiej piłki, i to nie tylko młodzieżowej. Praca z najmłodszymi, czy w ogóle młodzieżą stanowi ogromne wyzwanie dla trenerów, wykorzystujących nie tylko fachową wiedzę, ale również odpowiednie podejście do tych młodych ludzi, a często po prostu dzieci. Nikt nie zdaje sobie nawet sprawy, jak to odpowiedzialna praca, jakie znaczenie mają podejmowane decyzje względem młodzieży, zarówno te dotyczące spraw czysto piłkarskich, jak i kształtowania odpowiednich zachowań, czy w ogóle podejścia do sportu, konieczności godzenia nauki ze sportem, i tak dalej.

W dalszej części rozmowy Jacek Magiera mówi m. in. o:

 • pracy wykonywanej przez Akademię Piłkarską Beniaminek
 • życzeniach na rok 2019
Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Sebastian Czech

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.