Łukasz Pado

Jacek Czech: Grali ten hymn dla mnie, to cenniejsze niż medal

Jacek Czech ze złotym medalem mistrzostw Europy w Dublinie na szyi Fot. Archiwum Jacka Czecha Jacek Czech ze złotym medalem mistrzostw Europy w Dublinie na szyi
Łukasz Pado

- Staram się przejmować tylko tymi rzeczami, na które mam wpływ – mówi tarnobrzeżanin Jacek Czech, który kilka dni temu w Dublinie wywalczył trzy medale mistrzostw Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych, w tym złoto na 100 m stylem grzbietowym.

Masz na koncie wiele medali mistrzostw świata i Europy, udział na dwóch Igrzyskach Olimpijskich, ale złota nie miałeś. Do teraz...
Tak to pierwsze moje złoto na tak dużej imprezie jak mistrzostwa Europy. Pierwsze, wyczekiwane, upragnione i długo wytrenowane, bo tak to trzeba nazwać, lata treningów opłaciły się, zadziałało.

W tekście przeczytasz m.in. o:

- złotym medalu ME

- emocjach podczas mistrzostw

- przygotowaniach

- planach na przyszły rok

- tym z czego żyje niepełnosprawny sportowiec

- życiu na walizkach

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Łukasz Pado

Jestem dziennikarzem sportowym od 2003 roku związanym z Gazetą Codzienną Nowiny oraz portalem nowiny24.pl. Sportem pasjonuję się od dziecka. Moją ulubioną dyscypliną jest piłka nożna, ale uwielbiam też wiele innych dyscyplin sportowych, tj. żużel, siatkówka, koszykówka, badminton, łyżwiarstwo szybkie, wszelkie sporty wrotkarskie. Szczególne miejsce w moich zamiłowaniach sportowych zajmują sporty walki: boks, judo, kickboxing, MMA, zapasy i inne.
Dzięki pracy w Nowinach miałem okazję uczestniczyć w wielu fajnych wydarzeniach sportowych, zarówno międzynarodowych, ogólnopolskich i tych regionalnych, a także poznać sporą grupę znanych sportowców i trenerów.
W redakcji zajmuję się głównie siatkówką żeńską, sportami walki, piłką nożną oraz dyscyplinami mniej popularnymi, jak: badminton, łyżwiarstwo szybkie. Przygotowuję też cotygodniowy weekendowy kalendarzyk, czyli Sportowy Rozkład Jazdy. Oprócz pisania artykułów robię zdjęcia, a także materiały wideo.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.