Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Ja pani nie wpuszczę! Lokator wezwał policję. Właścicielka nie może odzyskać swojego domu [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Łokaj
Andrzej Plęs

Ja pani nie wpuszczę! Lokator wezwał policję. Właścicielka nie może odzyskać swojego domu [ZDJĘCIA]

Andrzej Plęs

Schody wymazane błotem i odchodami, zapach moczu unosi się w całym budynku, sterty plastikowych butelek, wymieszanych z papierami i zbutwiałą odzieżą. Kiedy Halina Miąsik weszła do swojego domu, tchu nie mogła złapać. Z wrażenia i z zapachu.

Nie była tu pięć lat, najemca nie wpuszczał. Spodziewała się zastać ruinę, ale nie kompletną ruinę, zasikaną i zas… ną niemal na każdym metrze kwadratowym. Bez grzejników, z plamami grzyba na wilgotnych ścianach, z przegniłymi oknami, niemal pozbawioną mebli.

Kiedyś to był jeden z ładniejszych domów w Trzcianie, ale to było 20 lat temu, nim rozstała się z mężem - alkoholikiem, nim on zmarł, a wcześniej sprowadził sobie lokatora - najemcę, z którym podpisał umowę najmu na 10 lat. Albo i nie podpisał, bo autentyczność tego podpisu zakwestionowała prokuratura.

Mąż zmarł, budynek na dużej działce odziedziczyły dzieci, które nijak nie mogą dostać się do środka, bo najemca nie pozwala. Organy ścigania i wymiar sprawiedliwości są tymczasem bezsilne. Tymczasem, czyli od pięciu lat.

Były mąż wpuścił lokatora

Nie była tu przez piąć lat, przed trzema udało się zajrzeć do wnętrza tylko jej synowi. Wszedł, wyszedł i zwymiotował, bo już wtedy było tak jak teraz, tylko ciut mniej fekaliów na podłogach. A wszedł, bo mu najemca pozwolił, pozwolił, bo policja przyjechała i kazała, a policja przyjechała, bo najemca ją wezwał: jacyś obcy ludzie chodzą po mojej (!) posesji, jakieś najście albo włamanie.

Pani Halina jest przekonana, że wiedział, kto przyjechał „w odwiedziny”, po prostu chciał policją odstraszyć spadkobierców - właścicieli. Gdyby nie obecność policji, to by się nie dowiedzieli, że wnętrze domu przypomina wnętrze szamba.

W dalszej części przeczytasz:

 • jakimi dokumentami posługuje się lokator, że uniemożliwia właścicielom odzyskanie mieszkania
 • o co lokatora oskarża prokuratura
 • dlaczego sprawa w sądach wlecze sie od 4 lat i końca nie widać
 • co wydarzyło się, gdy właścicielka w towarzystwie naszych dziennikarzy udała się do swojego domu 
Pozostało jeszcze 82% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.