Ireneusz Nawrocki, prezes Stali Rzeszów: Żona mi mówi - po co ci to? Czasem mam już dosyć, ale ja nigdy się nie cofam!

Czytaj dalej
Fot. K.Kapica
Marek Bluj

Ireneusz Nawrocki, prezes Stali Rzeszów: Żona mi mówi - po co ci to? Czasem mam już dosyć, ale ja nigdy się nie cofam!

Marek Bluj

- Jesteśmy najlepszym klubem w Polsce - drugiej ligi, pierwszej ligi i ekstraligi. Niestety, nie ma się czym szczycić, bo jesteśmy najlepsi pod względem dotacji miejskiej. Mamy najniższą... - mówi IRENEUSZ NAWROCKI, prezes Speedway Stali Rzeszów.

Mówimy o 300 tysiącach złotych od miasta...

Nie mówimy o 300 tysiącach, bo jest to kwota brutto, z czego 1/3 wydajemy na wynajem stadionu. Jest to sto kilkadziesiąt tysięcy, podczas gdy nasz budżet to około 4 mln zł. Krosno ma od nas więcej, zajmująca ostatnie miejsce Bygdoszcz, co mnie bardzo zabolało, ma półtora miliona. Lublin 3 miliony. Bardzo by się nam przydały pieniądze; nie wziąłbym ich do kieszeni, chcemy robić coś nowego, rozsławiamy nasz żużel. Na fakturach, które wystawiamy miastu nie piszemy, że chcemy zapłacić zawodnikom, tylko że jest to kwota za promocję miasta. Wydaje mi się, że ta promocja miasta jest w tym roku rewelacyjna. Specjalistyczna firma po sezonie zrobi takie wyliczenia, ale ze wstępnych ocen za pół sezonu wynika, iż już w tej chwili trzykrotnie przebiliśmy wyniki za cały ubiegły sezon.

Rzeczywiście, dużo się mówi o Rzeszowie w kontekście żużla, Stali i pana oczywiście.

Bardzo dużo się o Rzeszowie mówi. Na stadion przychodzi po kilka tysięcy kibiców. Na dwóch pierwszych imprezach było prawie 20 tysięcy. Niestety, piłka w Rzeszowie jest bardziej lubiana niż żużel, ma obietnice, że dostanie milion złotych, a na mecze przychodzi kilkuset kibiców. Będziemy w tym roku organizować imprezę, która rozsławi Rzeszów na cały świat. Myślę, że pan prezydent Tadeusz Ferenc nie ma pełnych informacji od swoich doradców, bo tylko pan prezydent Marek Ustrobiński próbuje nas wspomagać. Niestety, są w mieście także osoby nieprzyjazne żużlowi. Przyszedłem do Rzeszowa, bo byłem pewny, że jest to miasto żużla. Ktoś może mnie zapytać dlaczego nie Łódź, gdzie zostawiali pieniądze na koncie, dlaczego nie Kraków, czy inny klub? Dla mnie Stal Rzeszów to zawsze był żużel, tu są tradycje. A my musimy się borykać z tym, co mamy i co chcemy. Chcemy budować nowy tor, bo zamierzamy w przyszłym roku propagować longtrack, czyli żużel na długim torze, który jest jeszcze bardziej widowiskowy, gdzie są większe szybkości. Rzeszów odpadł, chcemy przyjaznego środowiska, szukamy działki na „obczyźnie”.

W dalszej części rozmowy Ireneusz Nawrocki opowiada m. in. o:

 • swoich pomysłach na biznesy, które mają zarabiać na żużel,
 • cyklu Diamond Cup.
Pozostało jeszcze 70% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Bluj

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.