Sławomir Bobbe

Internet nie zapomina wpisów i wpadek polityków, o czym przekonał się poseł Tomasz Latos

Poseł PiS Tomasz Latos (po prawej) z rozbawieniem obserwował komentarze po swoim wpisie na Twitterze Fot. Marek Szawdyn Poseł PiS Tomasz Latos (po prawej) z rozbawieniem obserwował komentarze po swoim wpisie na Twitterze
Sławomir Bobbe

Kilkadziesiąt znaków napisanych w emocjach na Twitterze może rozpętać medialną i polityczną burzę. Przekonał się o tym ostatnio bydgoski poseł PiS Tomasz Latos. Choć tweeta już skasował, internet łatwo nie zapomina, także wpisów innych polityków.

Poseł Tomasz Latos, zwykle dość konserwatywnie i spokojnie korzystający z mediów społecznościowych, odpalił niedawno prawdziwą bombę.
Napisał na Twitterze, medium zdecydowanie mniej popularnym w naszym kraju od Facebooka, ale za to świetnie służącym do komunikacji politykom i dziennikarzom, zaledwie kilkadziesiąt słów. Potem przez kilka dni był jednym z najchętniej cytowanych polityków. Co napisał?
- Co dalej? Zadaję sobie to pytanie, tak jak wielu. Jedno pewne - ustawy o SN (Sądzie Najwyższym - red.) i KRS (Krajowej Radzie Sądownictwa - red.) przykryte zmianą w rządzie - tweetnął poseł.
Później wpis skasował, ale w sieci nic nie ginie i wpis dalej funkcjonuje w internecie.

w dalszej części artykułu:

  • jak wpis posła Latosa na Twitterze oceniają inni politycy?
  • nieprzemyślane wpisy na portalach społecznościowych i inne wpadki parlamentarzystów
Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.