Bartosz Gubernat

Ile zarobi prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc? Radni chcą obniżyć mu pensję

Do 10 940 zł brutto, czyli około 7700 zł na rękę mają dzisiaj obniżyć radni pensję prezydenta Rzeszowa. Fot. Krzysztof Kapica Do 10 940 zł brutto, czyli około 7700 zł na rękę mają dzisiaj obniżyć radni pensję prezydenta Rzeszowa.
Bartosz Gubernat

Do 10 940 zł brutto, czyli około 7700 zł na rękę mają dzisiaj obniżyć radni pensję prezydenta Rzeszowa Tadeusz Ferenca. Ciekawie zapowiada się także dyskusja na temat połączenia miasta z Krasnem. Radni chcą je odłożyć o kilka lat.

Ustalenie wynagrodzenia prezydenta miasta jest jedną z decyzji, jakie rada miasta musi podjąć obligatoryjnie na początku swojej kadencji. W przypadku Rzeszowa dzisiejsza uchwała będzie mieć podwójne znaczenie. Radni nie tylko ustalą wysokość pensji Tadeusza Ferenca, ale i dostosują je do zapisów rozporządzenia, jakie w lipcu wydała Rada Ministrów. Było ono odpowiedzią na fale krytyki, z jaką spotkał się fakt przyznania sobie wysokich nagród przez ministrów z rządu PiS. W odpowiedzi prezes tej partii, Jarosław Kaczyński nakazał członkom rządu zwrócić pieniądze i polecił obniżyć pensje samorządowców.

Na tej podstawie jeszcze latem Tadeusz Ferenc przygotował projekt uchwały, w którym wnioskował o obniżenie swoich zarobków. Radni wówczas nie zgodzili się na to. Niezależnie od ich decyzji, prezydent samodzielnie nakazał swoim służbom finansowym obciąć pensję. Od tej pory zarabia 10 540 zł brutto, czyli około 7767 zł „na rękę”. Przed zmianami jego pensja wynosiła 12 525 zł brutto, czyli 8892 zł netto. Zgodnie z projektem, jaki dzisiaj ma być głosowany, pensja prezydenta Rzeszowa ma być ustalona oficjalnie na poziomie 10 940 zł brutto.

W dalszej części artykułu m.in. o tym dlaczego radni chcą odłożyc dyskusję o przyłączeniu Krasnego do Rzeszowa.

 

Pozostało jeszcze 61% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Adam S

Może radnym obniżyć pensje

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.