Ile zarabiają mieszkańcy woj. śląskiego. Zarobki 400 - 40 000 zł RAPORT

Czytaj dalej
Patryk Drabek

Ile zarabiają mieszkańcy woj. śląskiego. Zarobki 400 - 40 000 zł RAPORT

Patryk Drabek

Ile zarabia się na Śląsku i woj. śląskim? Zajrzeliśmy do portfeli przedstawicieli innych zawodów. Reporterzy „Dziennika Zachodniego” sprawdzili, ile zarabiają górnicy, pracownicy służby zdrowia, czy też osoby związane z kulturą lub sportem (kwoty zarobków podajemy brutto). Niektóre pensje są zaskakujące, ale prawdziwe. Obalamy mity ws. zarobków.

Ten rok ma być rokiem podwyżek - prognozowali eksperci. Okazuje się jednak, że z psychologicznego punktu widzenia wzrost płac wcale nie musi być korzystny dla firmy i pracowników. Bzdura? Przeczytajcie dalej.

Dr Małgorzata Chrupała-Pniak z Zakładu Psychologii Pracy i Organizacji Uniwersytetu Śląskiego tłumaczy, że to nieprawda, że im więcej zarabiamy, tym więcej i lepiej pracujemy. - Potoczna opinia jest taka, że jesteśmy istotami ekonomicznymi - to znaczy, że im więcej pieniędzy pracodawca nam zaproponuje, tym efektywniej będziemy pracować. Dotychczasowe badania w ramach psychologii pracy pokazują, że nie jest to do końca prawdą. W przypadku takich zadań, w których musimy wykonać wiele skomplikowanych operacji umysłowych, które nie są proste i rutynowe, to obietnica premii czy sama świadomość tego, że w przyszłości mogą pojawić się za to jakieś lepsze pieniądze, blokuje kreatywność i efektywność - podkreśla Małgorzata Chrupała-Pniak.

- W związku z tym, jeśli w biznesie jest takie przekonanie, że aby pracownicy osiągali lepsze wyniki, to trzeba im więcej płacić, to może to być ślepy zaułek - dodaje psycholog.

Ekspertka podkreśla, że pozytywny efekt związany z podwyższeniem płac może być krótkoterminowy. Badania potwierdzają także, że podwyżki czy premie mogą jedynie na krótko obniżać niezadowolenie z pracy. - Jeżeli dostaniemy podwyżkę, to jest to dla nas forma nagrody, która wpływa na nasze zadowolenie. Można sobie wyobrazić, że w krótkim okresie pracownicy mogą przeżywać pozytywne emocje i odczuwać mniejsze niezadowolenie i nie będą narzekać. Bezpośredniego przełożenia na to, że pracodawca poprzez wzrost wynagrodzenia wzbudzi wysokie zaangażowanie u pracowników, jednak nie ma i jest to myślenie życzeniowe - zaznacza Małgorzata Chrupała-Pniak.

Wiadomo, że pracujemy po to, by zarabiać pieniądze, które są nam potrzebne do życia. Większość z nas jest jednak zazwyczaj niezadowolona z tego, ile pieniędzy wpływa na nasze konto. - Zgadzam się z tym, że jeśli zapytamy ludzi, ile zarabiają lub ile dostali podwyżki, to zawsze powiedzą, że za mało. Koledzy zajmujący się psychologią ekonomiczną mówią, że jest to taka spirala oczekiwań - że ciągle chcemy więcej i ciągle jest nam mało. Jest to jednak naturalne. Wydaje mi się, że uwolnienie płac w najbliższym czasie może spowodować, że pracodawcy będą chcieli podnieść wynagrodzenia po to, by dać sygnał, że pracownik jest dla nich ważny lub po prostu, by zatrzymać go w firmie, by nie wybrał oferty konkurencji - uważa Małgorzata Chrupała-Pniak.

Sprawdziliśmy, jak nasze zarobki wyglądają obecnie. Reporterzy „Dziennika Zachodniego” wyruszyli w teren, by ustalić, ile zarabiają mieszkańcy w ich miastach i powiatach. W naszym regionie płace wahają się od tysiąca do kilku lub kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Wiele zależy od wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego. W zestawieniu uwzględniliśmy kwoty brutto.

Czekamy również na Wasze sygnały dotyczące zarobków w poszczególnych miejscowościach. Informacje możecie przesyłać na adres: p.drabek@dz.com.pl.

Reporterzy „Dziennika Zachodniego” sprawdzili zarobki przedstawicieli poszczególnych zawodów na terenie całego województwa śląskiego. Wszystkie kwoty podajemy brutto

ILE ZARABIA SIĘ NA ŚLĄSKU I WOJ. ŚLĄSKIM?
ZAROBKI DO 1500 ZŁ

7 zł
za godzinę zarabia barman w Czyżowicach w pow. wodzisławskim.

8 zł
za godzinę otrzymuje sprzedawca pamiątek na Żywiecczyźnie.

10 zł
za godzinę jazd dostaje w powiecie zawierciańskim instruktor nauki jazdy z 2-letniem doświadczeniem.

10 zł
za godzinę plus ok. 150 zł premii ma pracownik w kiosku znajdującym się na terenie galerii handlowej w Rybniku. Ma 3 lata doświadczenia.

10,50 zł
za godzinę otrzymuje spawacz elektryczno-gazowy w Jaworznie.

11 zł
za godzinę dostanie operator ciągnika w Jaworznie. Z pracodawcą ma podpisaną umowę-zlecenie.

16 zł
za godzinę zarabia ogrodnik w Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

17 zł
za godzinę może zarobić monter instalacji wodno-kanalizacyjnych i gazowych w Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

17 zł
za godzinę zarabia animator na urodzinach z Mysłowic. Trzy lata doświadczenia.

20 zł
za godzinę zarabia technik radiolog w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim.

50 zł
za mszę świętą bierze średnio organista w jednej z parafii w pow. rybnickim.

60 do 120 zł
za zajęcia inkasuje instruktor/ pedagog tańca w Bytomiu. Podobnie jest na terenie Zabrza.

400 zł
dostaje sprzątaczka w jednym z zakładów mechanicznych w powiecie zawierciańskim.

400 zł
za pomalowanie salonu bierze malarz prowadzący własną działalność w powiecie rybnickim.

400 zł
otrzymuje pomoc hipoterapeuty na terenie Jaworzna.

500-600 zł
kasjerki w marketach w Jaworznie - 6 zł za godzinę (bez szkoły) i 7 zł (uczące się).

700 zł
otrzyma recepcjonista - pracownik biurowy (umowa-zlecenie) w Jaworznie.

875 zł plus napiwki
otrzyma fryzjer zatrudniony na pół etatu w Lędzinach. 6 lat doświadczenia.

925 zł
otrzyma sprzątaczka z wykształceniem podstawowym pracująca na pół etatu w Sosnowcu. Tyle samo zarobi fryzjer zatrudniony na pół etatu w Gliwicach.

925 zł
zarobi doświadczony masażysta w jednym z hoteli w powiecie zawierciańskim.

Zróżnicowane są m.in. zarobki organistów. W powiecie rybnickim płaci się około 50 złotych za mszę świętą. W Jastrzębiu-Zdroju ta kwota może być o 50 złotych wyższa. Więcej kosztuje ślub. Organista podczas takiego wydarzenia na Śląsku Cieszyńskim dostaje od 100 do 300 złotych. Najczęściej 150-200 złotych. W Zabrzu organista z 5-letnim doświadczeniem otrzymuje miesięcznie 2 tysiące złotych.

1000 zł
dostaje piłkarz z Bytomia. Gra w IV lidze.

1233 zł
dieta radnego w Siemianowicach Śląskich.

1350 zł
zarobi początkujący fryzjer na pół etatu w Siemianowicach Śląskich.

1500 zł
tyle powinien zarobić fotograf ślubny na Podbeskidziu.

ILE ZARABIA SIĘ NA ŚLĄSKU I WOJ. ŚLĄSKIM?
ZAROBKI POWYŻEJ 1500 ZŁ DO 2000 ZŁ

1600 zł
zarobią w powiecie będzińskim ślusarz - spawacz, dekarz oraz kierowca ciężarówki bez doświadczenia. Podobnie zarobią tam początkująca kelnerka oraz sprzątaczka.

1600 zł
zarobi magazynier w Koziegłówkach na umowie-zleceniu.

1700 zł
sprzątaczka w szkole podstawowej w Dąbrowie Górniczej z 15-letnim stażem. Do tego dochodzi 25 procent premii.

1700 zł
na tyle może liczyć kucharz w hotelu oraz sprzedawca pamiątek na terenie Piekar Śląskich.

1700 zł
dostanie ankieter w Dąbrowie Górniczej (praca 3 lub 4 dni w tygodniu).

1730 zł
zarobi kasjer w Będzinie.

1750 zł
otrzyma ochroniarz w markecie w Częstochowie i kosmetyczka w Kłobucku.

1800 zł
za jedno wesele bierze DJ w Katowicach. Mężczyzna ma 27 lat i pracuje na własny rachunek.

1800 zł
zarobi w Będzinie kucharz z 2-letnim doświadczeniem.

1800 zł
dostanie kontroler biletów w Bytomiu.

1800 zł
otrzyma młodszy operator maszyn introligatorskich w Jaworznie. Do tego dochodzi premia: 360 złotych.

1850 zł
otrzymają pracownik działu marketingu, rejestrator medyczny w ośrodku zdrowia oraz mechanik samochodowy na terenie Jaworzna.

1850 zł
dostanie copywriter w agencji kreatywnej w Katowicach. Ma rok doświadczenia.

1850 zł
zarobi fryzjer w Porębie oraz listonosz z 20-letnim stażem w pow. zawierciańskim.

1850 zł
dostanie fakturzystka w jednej z firm na terenie Sosnowca.

1850 zł
otrzyma pracownik stacji benzynowej w prywatnej firmie w Wodzisławiu Śląskim. Tyle zarobi również sprzedawca w sklepie pracujący w tej miejscowości.

1850 zł
zarobi operator kina w regionie, ale także pomocnik kucharza w jednej z restauracji w Sosnowcu oraz elektryk z szeregiem uprawnień i doświadczeniem zawodowym.

1850 zł
dostanie murarz z Jastrzębia-Zdroju. Ma trzy lata doświadczenia.

1850 zł
na tyle może liczyć brukarz w powiecie zawierciańskim, a także doradca finansowy, frezer, tokarz, barman, kasjerka w sklepie spożywczym (z 10-letnim doświadczeniem), szwaczka (z 3-letnim stażem) oraz fizjoterapeuta (z 2-letnim doświadczeniem).

Ile zarabiają nauczyciele? Nauczyciel stażysta z wykształceniem wyższym zarabia co najmniej 2265 zł brutto (minimalne wynagrodzenie zasadnicze brutto). Kontraktowy - 2331 zł, mianowany 2647 zł, dyplomowany 3109 zł. Do tego dochodzą jednak dodatki, które różnią się w poszczególnych gminach.

1850-2500 zł
otrzyma pracownik zajmujący się pracami konserwatorskimi w Jaworznie.

1850 zł
dostanie magazynier w państwowej firmie z Katowic.

1900 zł
otrzyma pielęgniarka bez wykształcenia wyższego w szpitalu miejskim w Częstochowie bez dyżurów i dodatków. Z dodatkami może zarobić w sumie 2000 złotych miesięcznie.

1900 zł
zarobi sprzedawca samochodów w jednym z komisów w Sosnowcu. Tyle samo dostanie pracownik Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Sprzątaczka w ARiP ma 50 złotych mniej.

2000 zł
na tyle może liczyć rewident taboru kolejowego oraz listonosz pracujący na terenie Jaworzna.

2000 zł
ochroniarz w Częstochowie. To wynagrodzenie za sumę przepracowanych godzin. Na rękę za godzinę ochroniarz ma 4,5 zł. Tyle zarobi również rehabilitant w jednym z częstochowskich szpitali i pracownik stacji benzynowej pod Częstochową.

2000 zł
sprzedawca w markecie w Myszkowie.

2000 zł
pracownik w supermarkecie w Wodzisławiu Śląskim.

2000 zł
menedżer do spraw klientów strategicznych na terenie pow. wodzisławskiego. Do tego dochodzą jeszcze prowizje.

2000 zł
ślusarz w prywatnej firmie na terenie powiatu wodzisławskiego. Do tego dochodzą jeszcze premie uznaniowe. Tyle zarobi również pomocnik murarza w firmie w Gorzyczkach.

2000 zł
to miesięczna pensja pracownika w jednym z supermarketów w Katowicach. Pracuje na kasie i w sklepie, także przy wykładaniu towarów. Tyle samo zarobi fryzjerka w niewielkim osiedlowym salonie w Katowicach. W zawodzie od 3 lat.

ILE ZARABIA SIĘ NA ŚLĄSKU I WOJ. ŚLĄSKIM?
ZAROBKI POWYŻEJ 2 000 ZŁ DO 3 000 ZŁ

2000-2500 zł
rewizor zatrudniony w rybnickiej komunikacji. Ma dodatkowo 10 procent prowizji od ściągniętych należności.

2000-3800 zł
pracownicy Miejskiego Centrum Kultury Integrator w Skoczowie.

2100 zł
rejestratorka w prywatnej przychodni zdrowia w Częstochowie.

2100 zł
szeregowy pracownik OSiR Kłobuck.

2200 zł
pracownik lublinieckiej poczty (obsługa klientów).

2200 zł
kosmetyczka (prywatny zakład) w Dąbrowie Górniczej. Do tego dochodzą również napiwki. Tyle samo zarobi operator wózka widłowego w tej samej miejscowości (prywatna firma, 5 lat pracy).

2222 zł
pracownik administracyjno-gospodarczy w lublinieckim PKS-ie.

2250 zł
na taką kwotę może liczyć drwal w Lędzinach.

2350 zł
instruktorka fitness (3 lata pracy) w Dąbrowie Górniczej.

2491 zł
lekarz prowadzący własną praktykę w Tychach.

2500 zł
elektryk w prywatnym zakładzie w Gliwicach. Dwa lata stażu. Tyle samo zarobią: kelner w hotelowej restauracji (11 lat stażu) oraz specjalista do spraw technicznych w spółdzielni mieszkaniowej i kucharz w sali przyjęć (wszyscy w Gliwicach).

2530 zł
kierowca autobusu w Lublińcu.

2560 zł
aptekarz z 10-letnim stażem z powiatu lublinieckiego.

2600 zł
pracownik supermarketu z 4-letnim stażem w Siemianowicach Śląskich. Tyle samo w tym mieście zarobią hydraulik i pielęgniarka z 4-letnim stażem.

2640 zł
monter okien w firmie w Wodzisławiu Śl.

2700 zł
zarabia kosmetyczka zatrudniona w rybnickim zakładzie. Opłatami od klienta dzieli się z szefem pół na pół. Ma 3 lata doświadczenia. Tyle samo zarobi fotograf na samozatrudnieniu w Rybniku. Ma 4 lata doświadczenia.

2700 zł
grafik komputerowy w Mysłowicach.

2760 zł
murarz/tynkarz, 2 lata doświadczenia, pracuje w Mysłowicach.

2768,21 zł
nauczyciele stażyści w Jaworznie.

2775 zł
architekt na stanowisku project manager. Ma 3 lata doświadczenia. Pracuje w Rudzie Śląskiej.

2776 zł
ratownik medyczny w żywieckim pogotowiu ratunkowym. 14 lat stażu.

2785 zł
średnie zarobki pracowników w bytomskich wodociągach.

2800 zł
magazynier z uprawnieniami na wózki widłowe. Ma 6-letni staż pracy. Do tego dochodzą dodatki za nadgodziny. Pracuje na terenie Bielska-Białej.

2800 zł
grabarz z powiatu będzińskiego. Tyle samo zarobi mechanik samochodowy w niewielkim warsztacie w Katowicach. Do pensji dorabia na własny rachunek. To również pensja inspektora w Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która może być powiększona o premię uznaniową (20 proc.).

2850 zł
aptekarz z 5-letnim stażem w Tychach.

Od 2500 do 4800 zł - wynosi miesięczne wynagrodzenie motorniczego w Tramwajach Śląskich.
2,5 tys. dostają nowo przyjęci pracownicy, doświadczeni - 4,8 tys. zł. Średnia wynosi 3750 zł. Wynagrodzenie zależy od stażu pracy oraz różnych dodatków: np. świątecznych, nocnych, prowizji za sprzedaż biletów.
Dokładnie 2566,55 złotych może zarobić na Śląsku pielęgniarka z 13-letnim stażem. Rehabilitant z 18-letnim doświadczeniem zarobi natomiast 2752,84 zł.

2870 zł
tokarz w prywatnej firmie w Bielsku-Białej, wykształcenie zawodowe, 7-letni staż pracy, czasami otrzymuje premie.

2900 zł
spawacz w Lublińcu.

2946 zł
pracownik na stanowisku nierobotniczym (tzw. pracownik umysłowy) w lublinieckim PKS-ie.

2950 zł
hydraulik w prywatnej firmie w Kłobucku.

2980 zł
pracownik artystyczny Filharmonii Częstochowskiej.

3000 zł
blacharz w warsztacie na terenie powiatu wodzisławskiego.

ILE ZARABIA SIĘ NA ŚLĄSKU I WOJ. ŚLĄSKIM?
ZAROBKI POWYŻEJ 3 000 ZŁ DO 5 000 ZŁ

3000-3800 zł
zarabia taksówkarz w Katowicach. Wypłata zależna jest od liczby wykonanych kursów.

3034,21 zł
średnie zarobki pracowników Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu. Dyrektor zarabia tam 7400 zł.

3100 zł
nauczyciel dyplomowany w państwowej szkole w Imielinie.

3200 zł
dzielnicowy bielskiego komisariatu. Siedem lat pracy w policji. Tyle samo zarobi pracownik działu handlu zagranicznego firmy Automotive w Bielsku-Białej.

3300 zł
elektronik (diagnostyka, naprawa sprzętu) w firmie na terenie Radlina.

3500 zł
nawet taką kwotę może zarobić kontroler biletów, który jest zatrudniony w KZK GOP na umowę o pracę. Wszystko zależy od stażu.

ok. 3500 zł
malarz w Pszczynie.

3600 zł
kierowca ciężarówki jednej z prywatnych firm w Jastrzębiu-Zdroju.

3664,19 zł
nauczyciele mianowani w Jaworznie.

3700 zł
księgowa w biurze w Kłobucku.

3720 zł
kadra menedżerska, 10 lat, Mysłowice.

3800 zł
technolog obróbki ściernej bez doświadczenia. Pracuje na terenie województwa śląskiego.

3850 zł
dzielnicowy w Dąbrowie Górniczej.

3852 zł
lekarz z 10-letnim stażem w Bytomiu.

3870 zł
szef produkcji w Mysłowicach.

3900 zł
przedstawiciel handlowy z 7-letnim stażem w Siemianowicach Śląskich.

4000 zł
motorniczy tramwaju w Częstochowie.

4000 zł
zarabia specjalista w rybnickiej komendzie policji. W policji pracuje od ponad 11 lat. Tyle w naszym regionie zarobi również projektant elektryk z wyższym wykształceniem i znajomością języka angielskiego oraz niemieckiego. Na tym samym poziomie jest także fryzjer w Bielsku-Białej z 5-letnim stażem pracy, pracujący w jednym z najbardziej popularnych salonów fryzjerskich w mieście.

4026 zł
dyrektor MCK w Tychach.

4050 zł
zarabia aptekarz w rybnickiej sieci aptek. Ma 15 lat doświadczenia.

4067 zł
kierownik MDK w Lublińcu z 20-letnim stażem.

4100 zł
na tyle może liczyć maszynista z Bielska--Białej z 30-letnim stażem pracy. Pensja zasadnicza 1900 zł plus wysługa lat, niedziele, nadgodziny i inne dodatki.

ok. 4100 zł
kierowca autobusu w Katowicach (10 lat).

4102 zł
strażak w Komendzie PSP w Lublińcu.

4200 zł
murarz z Bielska-Białej z 20-letnim doświadczeniem, pracujący na czarno w sezonie letnim. Tyle samo zarobi również farmaceutka bez doświadczenia z Rudy Śląskiej oraz kierownik budowy z Katowic.

4210 zł
grabarz w lublinieckim zakładzie.

4250 zł
inspektor nadzoru budowlanego w Częstochowie.

4500 zł
zarobi między innymi kierownik hurtowni materiałów budowlanych w Bielsku-Białej. Tyle samo zarobi pracownik działu IT z Gliwic, który ma 3 lata stażu oraz farmaceutka w aptece w powiecie kłobuckim.

ok. 4500 zł
ma kierownik budowy zatrudniony w jednej z prywatnych firm budowlanych w Rybniku. Ma 17 lat doświadczenia.

4530 zł
górnik dołowy.

4650 zł
zarabia kierownik jednego z oddziałów w rybnickiej kopalni. Ma 8 lat stażu.

4800 zł
Właściciel - jednoosobowa działalność gospodarcza zajmująca się obrotem nieruchomościami (20 lat pracy) w Siemiano-wicach Śląskich. Tyle samo w tym mieście zarabia kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej.

4850 zł
farmaceutka w aptece w Częstochowie, pełni funkcję kierownika.

4900 zł
kucharz w hotelu w Siemianowicach Śl.

5000 zł
zawodnik drugoligowego klubu piłkarskiego z Częstochowy oraz programista w TRW.

ok. 5000 zł
fotograf z Siemianowic Śląskich (w zależności od liczby zleceń). Tyle samo może zarobić malarz w Katowicach na własny rachunek, przy dwóch większych zleceniach w miesiącu. To również pensja górnika przodowego w Kompanii Węglowej.

ILE ZARABIA SIĘ NA ŚLĄSKU I WOJ. ŚLĄSKIM?
ZAROBKI POWYŻEJ 5 000 ZŁ - DO 10 000 ZŁ

5200 zł
tyle zarabia natomiast prezes Saniko w Myszkowie.

5250 zł
kierownik działu świadczeń w OPS w Pszczynie.

5400 zł
muzyk na weselach w Tychach.

5500 zł
kierowca zawodowy międzynarodowy z Kłobucka.

Wynagrodzenie zasadnicze pracowników Straży Miejskiej w Skoczowie: komendant - maksymalnie do 5 tys. zł, zastępca komendanta - maks. do 4 tys. 700 zł, a strażnik miejski maks. do 3 tys. 800 zł. Pracownicy Straży Miejskiej w Skoczowie nie osiągają maksymalnych kwot podanych wynagrodzeń. Komendant i zastępca do wynagrodzenia otrzymują dodatek funkcyjny zgodnie z tabelą. Wszystkim pracownikom przysługuje dodatek za wieloletnią pracę w zależności od przepracowanych lat, naliczany w wysokości od 5 do 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego.

ok. 5500 zł
inspektor w wydziale zarządzania kryzysowego w Siemianowicach Śląskich oraz programista z Gliwic - 1,5 roku stażu.

4600-5500 zł
zarabia miesięcznie maszynista zatrudniony w Kolejach Śląskich w początkowym okresie zatrudnienia. Z doświadczeniem zarobki rosną powyżej 5,5 tys. zł.

6000 zł
geodeta z jednej z podbielskich gmin, prowadzący własną działalność gospodarczą, 10-letnie doświadczenie.

6100 zł
średnia pensja w kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Do tego premie, nagrody oraz dopłata do podręczników.

6200 zł
kierownik budowy w Dąbrowie Górniczej.

6300 zł
dyrektor Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Aktor zarobi 2000 zł i od 200 zł do 1500 zł za każdy spektakl.

6305 zł
dyrektor Zarządu Dróg i Gospodarki Komunalnej w Kłobucku.

6500 zł
właścicielka dużego salonu kosmetycznego w Częstochowie.

6700 zł
administrator baz danych (7 lat pracy) w Dąbrowie Górniczej.

7294 zł
komendant straży miejskiej w Tychach.

7320 zł
asesor w Prokuraturze Rejonowej w Lublińcu.

7360 zł
dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

7691 zł
zarabia średnio dyrektor teatru w Rybniku.

7798 zł
architekt z ponad 30-letnim stażem.

7800 zł
zarabia dyrektor biblioteki w Zabrzu.

7824 zł
zarabia dyrektor jednego z domów kultury w Rybniku.

8027 zł
dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych.

8484 zł
dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej.

8541 zł
dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Dąbrowie Górniczej.

8835 zł
dyrektor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

9300 zł
dyrektor teatru w Zabrzu.

ILE ZARABIA SIĘ NA ŚLĄSKU I WOJ. ŚLĄSKIM?
ZAROBKI POWYŻEJ 10 000 ZŁ

10300 zł
dyrektor MOPS w Rudzie Śląskiej.

12000 zł
pensja dyrektor miejskiej spółki zajmującej się sportem w Katowicach

15313 zł
prezes spółki Śródmieście w Tychach.

15400 zł
prezes Hali Sportowej Częstochowa.

17900 zł
prezes MPK w Częstochowie.

26137 zł
prezes zarządu i dyrektor generalny Dąbrowskich Wodociągów Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej.

27360 zł
prezes bielskiego Zakładu Gospodarki Odpadami.

33121 zł
prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach.

40000 zł
średnie miesięczne dochody czołowego żużlowca pierwszej ligi. Zawodnik podpisuje z klubem roczny kontrakt w wysokości ok. pół miliona zł.


*Chcesz kupić auto w cenie 15-20 tys. zł? Sprawdź najlepsze oferty
*Co się wydarzyło na "Nocy Kobiet" w Spiżu w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
*Rozmowy nie przerywają, transmisja danych szybka RAPORT NAJLEPSZYCH SIECI KOMÓRKOWYCH
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

ZOBACZ TAKŻE

Patryk Drabek

Komentarze

17
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Spawacz

Spawacz metodą mag, tig, 111, gazowy 5 lat doświadczenia, 4000 brutto okolice Zawiercia

weegree

Oferujemy pracę dla MURARZY w Belgii.
Praca od zaraz. Atrakcyjne wynagrodzenie. Bezpłatne zakwaterowanie i ubezpieczenie. Umowa polska.
Wymagane: doświadczenie w zawodzie.
CV prosimy przesyłać na adres: info@weegree.com

jaro

elektromonter pod ziemią 2100 na rękę KWK WESOŁA (mam paski z wypłat do wglądu :) kto zawyża dane a no zarząd spółki obecnie 460 pozorantów i 6 prezesów 4 kopalnie w KHW
Początek KHW około 40 WSZYSTKICH ŻŁOBÓW a KOPALŃ 11 !!!!!!!!! gdzie tu jest logika każdy milczy MOŻE SIĘ W KOŃCU KTOŚ KUR..... ZAINTERESUJE TĄ BANDĄ

elektryk

PROSZĘ OPUBLIKOWAĆ PENSJE PANÓW PREZESÓW KHW A JEST ICH TYLKO 6 MACIE NA TYLE ODWAGI ?

katowiczanka

ja mam 200 zł miesięcznie umowa o dzieło.

ja

2200 na rękę łącznie z dyżurami, dni powszednie, święta, wielkanoc na oddziale za darmo. W szpitalu średnio od 6.40 do 18-19tej

Adam z Zawiercia.

Szanowny Panie to są chyba jakieś kpiny a PRIMA APRILIS jeszcze niema.! Zarówna Pani Dr. z Zakładu Psychologii Pracy, jest chyba w WIRTUALNEJ Polsce bo to wszystko jest kłamstwo.! Wystarczyło nie zaglądać do portfeli ale pofatygować się do skarbówki i otrzymać wyniki przybliżone realiom.!!! A prawdę mówiąc z obserwacji wynika że 90% osób jest NIEPRODUKTYWNA i tylko przejada to nasze PKB zamiast na nie pracować.! W jaki to niby sposób mamy się bogacić jako naród? Bogacą się jednostki i to jeszcze nie legalnie bo nie za prawdziwą robotę/pracę/ ale za wiedzę,którą posiadają na papierku a której nie potrafią wdrożyć w życie tylko oszukują innych.!!!
W tym kraju nie płaci się za budowę ojczyzny ale za jej okradanie .!!! Proszę się nie dziwić ze kraj stoi na skraju bankructwa bo jak się ma takich EKONOMISTÓW i takie kominy zarobków to nigdy nie wystarczy zwykłemu zjadaczowi , na chleb powszedni .!!! Już tacy byli co to próbowali za 500 zł. przeżyć i uznali ze się nie da.! System jaki opanowali Ci z tytułami naukowymi i t.z.w. świstkami rozłoży każdego a na SAHARZE zabrakło by piasku jak by zaczęli go przeliczać nasi specjaliści,ekonomiści i ludzie z tytułami. To tak się nie da i nie przystoi człowiekowi i naturze że tylko to co przed nosem a to za to już przepaść , poza wszelkimi marginesami . Gro specjalistów narzekało na były PRL bo tam nie mieli pieniędzy ale obecnie sami sobie płacą i jest OK.! Ale to i tak mało i wciąż mało.!!! Zatem zaproponuje bo podobno jest w kraju demokracja każdemu dorosłemu obywatelowi po 3 000 od łebka. Będzie demokracja i sprawiedliwość? Będzie.! Jak mnie kiedyś uczyli podobno głupi nauczyciele , że wiedza jest dla mnie nie po to bym był inaczej traktowany ale by wiedza mogła ulżyć w pomysłach , pracy i życiu. Dlaczego wiec psioczy się tu i ówdzie na PRL a jednocześnie kroczy tą samą drogą ale dla siebie, wyłącznie??? Zasady dla ojczyzny odwrócono i jest zasadne to co dla mnie.!!! Autorze tekstu jaka więc jest różnica miedzy tymi zerami? Bo 4 to liczba zasadna ale 4-zera już nie.! Podobno jest demokracja to jakie jest jej oblicze w porównywaniu tych zer? Dlaczego rozszerza się coraz bardziej to najgorsze HANDEL LUDŹMI i jest na to przyzwolenie państwa? Ano dla tego ze te kominy pozwalają na to.!!! Skarbówki nie obchodzi że np. ten Kowalski nie będzie miał co do gara wrzucić oni działają w/g prawa a że one nie ludzkie /tylko z księżyca/ to nie ich broszka. To właśnie ludzie nauki /z wyjątkami/ są tymi najgorszymi ze złych i bez mrugnięcia
okiem ogołocą każdego kto nawet tych groszy nie dopłaci do podatku. A który okazuje się jest od wszystkiego a nawet i od powietrza .Czyż to nie chore??? Nie dla ekonomistów wszystko się liczy
tylko nie drugi człowiek/ ale prawie każdy wierzący krzyżem gotów leżeć w kościele a diabła posiada w swym ciele/ Prawda jest taka że prosty człowiek nie ma nic na własność w tym kraju dlatego bo każdy płaci HARACZ w postaci podatku i to od wszystkiego. Nie posiadamy nic poza batem i terrorem władzy a same pozwolenia na cokolwiek mówią jasno o tym i tu nie koniecznie należy szczycić się wykształceniem bo ono nic wspólnego z prawdą nie ma.!!! Sam kłam i szyderczość w naszych przepisach się panoszy.

fjklcd

Nauczyciel stażysta 1997 zł brutto

xyz

Te badania to jest jakaś kpina - w supermarketach i na magazynach dają 1200 i nikt się nie patyczkuje...o knajpach to nawet lepiej nie wspominać. Ciekawe skąd te dane :-)

krukol

!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.