Ile wody zużyją na budowie południowej obwodnicy w Rzeszowie? Nie wiadomo, ale odpowiedzieć trzeba

Czytaj dalej
Bartosz Gubernat

Ile wody zużyją na budowie południowej obwodnicy w Rzeszowie? Nie wiadomo, ale odpowiedzieć trzeba

Bartosz Gubernat

Budowę południowej obwodnicy władze Rzeszowa chciałyby rozpocząć w przyszłym roku. Aby było to możliwe, najpierw trzeba jednak zdobyć niezbędne pozwolenia i załatwić mnóstwo formalności. – Niestety są osoby, które w tym przeszkadzają – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent miasta.

Przygotowania do budowy tzw. drogi południowej są już na ostatniej prostej. Od strony technicznej jej projekt jest już niemal gotowy. Aby otrzymać pozwolenie na budowę, trzeba jednak otrzymać także decyzję środowiskową, czyli dokument określający, jak budowa będzie oddziaływać na naturę.

- Przebieg tej drogi został ustalony w latach 90. i od tej pory funkcjonuje w miejscowym planie zagospodarowania województwa. W 2016 roku podjęliśmy decyzję o budowie odcinka od ulicy Podkarpackiej, przez Wisłok, do alei Sikorskiego. Przygotowaliśmy projekty, które w 2018 roku otrzymały pozytywną opinię zarządu województwa i powiatu. Na tej podstawie złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę i dołączyliśmy do niego wydaną wcześniej decyzję środowiskową - mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

M.in. ze względu na protesty mieszkańców i organizacji ekologicznych pozwolenie nie zostało jednak wydane. A sprawa kształtu decyzji środowiskowej trafiła do sądu. Naczelny Sąd Administracyjny utrzymał ją jednak w mocy, ale kazał ją uzupełnić. I tu, jak mówią prezydenci Ferenc i Ustrobiński, zaczęły się przysłowiowe schody.

W dalszej części przeczytasz:

 • Jakie będzie zużycie wody podczas budowy, która jeszcze się nawet nie rozpoczęła, to nie jedyne dziwne pytanie, z którym muszą zmierzyć się władze miasta
 • Ile miastu ma czasu na załatwienie formalności
 • Kiedy miałaby ruszyć budowa obwodnicy południowej, ile będzie kosztować ta droga i skąd Rzeszów chce zdobyć na nią pieniądze
Pozostało jeszcze 62% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.