IEM: Przed nami drugi weekend [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugała
Justyna Przybytek

IEM: Przed nami drugi weekend [ZDJĘCIA, WIDEO]

Justyna Przybytek

Od dziś do niedzieli druga odsłona Intel Extreme Masters w Katowicach. Będzie więcej turniejów, więcej atrakcji i gigantyczne targi IEM Expo.

Dziś startuje drugi weekend Intel Extreme Masters. Tym razem turnieje będą się odbywały zarówno w Spodku, jak i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Także w MCK odbędą się targi IEM Expo, na których zobaczymy sprzęt dla graczy, ale też specjalnie dla nich przerobiony samochód. Również w MCK planowana jest debata dotycząca przyszłości e-sportu.

W dwóch głównych turniejach - Counter Strike: Global Offensive i Star Craft II - gracze zagrają o pulę nagród w wysokości 2 mln zł. Poza głównymi turniejami, na dwóch scenach zlokalizowanych w MCK odbędą się cztery turnieje towarzyszące, zaplanowano rozgrywki w Heroes of the Storm (pula nagród 100 tys. dolarów), Crossfire (15 tys. dolarów), a 5 marca rozstrzygnięty zostanie też Puchar Polski Cybersport (LOL i CS:GO).

Czwartym turniejem towarzyszącym jest Intel Challenge 2017, czyli żeński turniej CS:GO, który odbędzie się dziś w MCK. Ten turniej na IEM Katowice zostanie rozegrany już trzeci rok z rzędu. W puli znajdzie się 30 tys. dolarów, a o nagrody te walczyć będzie osiem najlepszych kobiecych zespołów z Europy i Ameryki Północnej.

Także w trakcie tego weekendy zaplanowano debatę o przyszłości gamingu (odbędzie się 5 marca o godz. 10 w MCK). Dyskutować o tym, w jakim kierunku będzie rozwijał się e-sport, będą m.in. Frank Soqui - Intel General Manager of Virtual Reality and Gaming Group, George Woo - Intel eSports Marketing Manager; Ralf Reichert - CEO of ESL czy Stephanie Harvey - profesjonalna zawodniczka CS:GO. W debacie weźmie udział również Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Kolejną z niespodzianek tego weekendu na IEM będzie Intel VR Games, czyli otwarte turnieje rozgrywane w wirtualnej rzeczywistości (5 marca, audytorium MCK), w których udział może wziąć każdy.

IEM to również IEM Expo, czyli targi gier komputerowych i nowości technologicznych, które od dziś do niedzieli będą odbywały się w MCK. W sali wielofunkcyjnej centrum pojawią się stoiska kilkudziesięciu wystawców. Odwiedzający je będą mogli przetestować sprzęt dla graczy, zagrać w strefach free play (stanowiska komputerowe będą na kilkunastu stoiskach). Na targach zobaczymy również specjalny samochód przerobiony tak, aby mogli nim podróżować gracze, spotkamy tu również profesjonalnych zawodników z drużyn startujących na IEM oraz youtuberów i cosplayerów

Przypomnijmy, że wstęp na drugi weekend IEM w Katowicach - tak jak na poprzedni - jest bezpłatny (bilety uprawniają do wcześniejszego wstępu). Wejście bezpłatne na teren wydarzenia będzie odbywało się od strony placu przed Spodkiem.

George Woo z Intela o magii Katowic

Dlaczego Katowice to najlepsze miejsce na Intel Extreme Masters?
Dzięki silnemu wsparciu Katowic trafiliśmy tutaj i stworzyliśmy imprezę, z której doświadczeń korzystają ludzie z całego świata. Dla nas to bardzo miłe, jak to wydarzenie rozwijało się - za pierwszym razem mieliśmy do dyspozycji tylko Spodek. Potem w Katowicach otwarto Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Gdy zobaczyliśmy je po raz pierwszy, ostro nalegaliśmy, by rozszerzyć IEM również o ten obiekt i to się opłaciło. Wypracowaliśmy coś, co dla całego świata jest zupełnie magiczne.

Czy kiedyś zobaczymy e-sport na olimpiadzie?
Wiem, że prowadzone są rozmowy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim w tej sprawie. Osobiście uważam, że wprowadzenie e-sportu na igrzyska jest warte starań. Dla obopólnych korzyści. E-sport mógłby zapewnić igrzyskom olimpijskim zupełnie nową widownię. Nie pamiętam dokładnych danych, ale widownia igrzysk się kurczy.

Współpraca MZ

Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.