Helene Rousseaux z Developresu Rzeszów: Stać nas nawet na mistrzostwo Polski

Czytaj dalej
Fot. K.Kapica
Łukasz Pado

Helene Rousseaux z Developresu Rzeszów: Stać nas nawet na mistrzostwo Polski

Łukasz Pado

Helene Rousseaux, siatkarka Developresu Rzeszów, która przechodzi rehabilitację po zabiegu kolana, nie może się doczekać powrotu na parkiety Ligi Siatkówki Kobiet. - Kiedy przyszłam na mecz, zobaczyłam grę, poczułam emocje, pomyślałam, “Chcę szybko wrócić na boisko”.

Jak z twoim kontuzjowanym kolanem?
Coraz lepiej. Minęło już sześć tygodni od operacji i wszystko idzie dobrze, lepiej niż się tego spodziewałam. Przyjechałam na kilka dni do Rzeszowa, żeby skonsultować się z naszym sztabem medycznym i wszyscy mówią, że jest nieźle. Mogę wykonywać coraz więcej ćwiczeń, robię przysiady na jednej, na dwóch nogach. Właśnie zaczęłam już biegać. Teraz będę mieć kolejną sesję PRP, to taka metoda leczenia, która sprawia, że kontuzjowane elementy szybciej się regenerują. Wkrótce będziemy dokładać kolejne rzeczy, bieganie, skakanie i inne. Myślę, że za około dwa tygodnie będę mogła wrócić do siatkówki, ale będę potrzebowała trochę czasu, żeby ponownie dojść do pełnej dyspozycji. Nie grałam w siatkówkę już dwa miesiące, więc zajmie to trochę czasu. Muszę znów zacząć czuć piłkę.

Miałaś okazję oglądnąć mecz Developresu z Budowlanymi. Podobało się?
Mecz był na wysokim poziomie. Szkoda, że tak się skończył, bo nasze dziewczyny miały możliwość wygrania go w czwartym secie. Piłka meczowa była w górze, ale nie udało się.

W dalszej części rozmowy Helene Rousseaux mówi m. in. o:

 • atmosferze na Podpromiu
 • swojej dalszej rehabilitacji
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Pado

Jestem dziennikarzem sportowym. Z Gazetą Codzienną Nowiny oraz portalem nowiny24.pl związałem się w 2003 roku. Sportem pasjonuję się od dziecka. Moją ulubioną dyscypliną jest piłka nożna, ale uwielbiam żużel, siatkówka, koszykówka, badminton, łyżwiarstwo szybkie, wszelkie sporty wrotkarskie. Szczególne miejsce w moich zamiłowaniach sportowych zajmują sporty walki: boks, judo, kickboxing, MMA, zapasy i inne. Dzięki pracy w Nowinach miałem okazję uczestniczyć w wielu fajnych wydarzeniach sportowych, zarówno międzynarodowych, ogólnopolskich i tych regionalnych, a także poznać sporą grupę znanych sportowców i trenerów.


W redakcji zajmuję się głównie siatkówką żeńską, sportami walki, piłką nożną oraz dyscyplinami mniej popularnymi, jak: badminton, łyżwiarstwo szybkie. Przygotowuję też cotygodniowy weekendowy kalendarzyk, czyli Sportowy Rozkład Jazdy. Oprócz pisania artykułów robię zdjęcia, a także materiały wideo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.