Hanna Gronkiewicz-Waltz, Paweł Adamowicz i Ryszard Petru chcą delegalizacji ONR

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukało/archiwum
Szymon Zięba

Hanna Gronkiewicz-Waltz, Paweł Adamowicz i Ryszard Petru chcą delegalizacji ONR

Szymon Zięba

Chcą delegalizacji ONR, a ich pismami zajmuje się krakowska prokuratura. Oprócz stanowiska prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, śledczy wcześniej dostali także pisma od prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz będącego wówczas w Nowoczesnej - Ryszarda Petru.

- Prokuratura Okręgowa w Krakowie, w ramach działalności pozakarnej, prowadzi postępowanie dotyczące ewentualnego rozpoczęcia procedury delegalizacji stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego - potwierdza prok. Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Z informacji udzielonych przez śledczych wynika, że postępowanie zostało zarejestrowane w tej prokuraturze w związku z otrzymaniem m. in. pisma prezydent Warszawy z 15 maja 2017 r., dotyczącego delegalizacji ONR. Po nadaniu tej sprawie biegu, pod koniec 2017 r., do śledczych wpłynęło pismo od Ryszarda Petru, ówczesnego przewodniczącego Nowoczesnej.

  • Dlaczego Hanna Gronkiewicz-Waltz, Paweł Adamowicz i Ryszard Petru domagają się delegalizacji ONR?
  • Kiedy prokurator może wystąpić do sądu rejestrowego z wnioskiem o delegalizację stowarzyszenia?
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Zięba

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.