Gwiazdy COP24 w Katowicach promują odnawialne źródła energii. Rząd broni węgla

Czytaj dalej
Bartosz Wojsa

Gwiazdy COP24 w Katowicach promują odnawialne źródła energii. Rząd broni węgla

Bartosz Wojsa

Gwiazdy, zaangażowane w ochronę planety. Urodzeni mówcy. Potrafią pociągnąć tłumy. Ich słowa trafiają celniej niż wywody polityków. I dobrze, bo nasi politycy na szczycie klimatycznym... bronią węgla

Co gwiazda filmu „Terminator” może wiedzieć o zmianach klimatu? A 15-latka ze Szwecji? Otóż bardzo wiele. Przekaz wpływowych osób jest mocniejszy niż słowa polityków. Kto do nas przyjechał i co mówi.

Komentarze dotyczące obecności gwiazd, celebrytów i aktywistów klimatycznych na szczycie ONZ w Katowicach są bardzo różne. Począwszy od tych entuzjastycznych, przez neutralne, aż po skrajnie negatywne. Bo co na temat zmian klimatycznych może wiedzieć gwiazda filmu „Terminator”? A 15-letnia dziewczynka ze Szwecji? Wbrew pozorom, całkiem sporo.

Obecność tego typu osób jest na wydarzeniach jak COP24 w Katowicach bardzo ważna z wielu względów. M.in. dlatego, że ich obecność gwarantuje imprezie rozgłos. Co więcej, ci ludzie to często urodzeni mówcy, potrafiący pociągnąć za sobą tłumy, zmienić myślenie nawet niedowiarków i dotrzeć do tych, do których nie docierają często nudne wywody polityków.

Najlepszym dowodem na to jest sir David Attenborough, brytyjski biolog, którego wypowiedź na poniedziałkowej ceremonii otwarcia szczytu klimatycznego była najbardziej żywą, płomienną mową tego dnia. I jedyną, która była przerywana burzą oklasków. Choć przemawiało też wielu polityków.

Werwy nie można odmówić także 71-letniemu aktorowi Arnoldowi Schwarzeneggerowi, zaangażowanemu od lat w walkę z globalnym ociepleniem. Aktor, ale też były gubernator stanu Kalifornia, udowodnił na COP24, że wiedzę na temat zmian klimatycznych ma i w dodatku przekazuje ją tak, że aż chce się go słuchać.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Wojsa

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.