Artur Drożdżak

Gwałciciel mścił się za relację z matką. Nowa Huta działała niczym magnes

Po serii ataków w Nowej Hucie kobiety były przerażone. Jacek Ś. - okrzyknięty wampirem - w końcu wpadł. Okazało się, że krzywdził kobiety już w prze Fot. Repro. Artur Drożdżak (3) Po serii ataków w Nowej Hucie kobiety były przerażone. Jacek Ś. - okrzyknięty wampirem - w końcu wpadł. Okazało się, że krzywdził kobiety już w przeszłości
Artur Drożdżak

Gdyby dziś zaatakował, znalazłby się w rejestrze sprawców przestępstw seksualnych, ale 30 lat temu nikt nie myślał o podawaniu nazwisk i ujawnianiu wizerunku takich gwałcicieli. Wracamy do sprawy Jacka Ś. zawartą w zakurzonych aktach spoczywających w archiwum Sądu Okręgowego w Krakowie.

Dorota wracała do domu, gdzie z kolacją czekał już na nią mąż. Dochodziła godzina 22.00, gdy wysiadła z tramwaju nr 4 i ruszyła w głąb osiedla II Pułku Lotniczego w Nowej Hucie. Był chłodny wieczór, dookoła żywego ducha, cisza. Blask lamp z okien pobliskich bloków nie docierał do ścieżki, którą 26-latka przemierzała szybkim krokiem. Gdy pokonała 100 m od przystanku, poczuła mocny uścisk na szyi. Duszona, powoli traciła przytomność, ale była jeszcze świadoma, że bandyta ciągnie ją w krzaki. Próbowała krzyczeć, niestety z jej ust dobył się tylko cieniutki pisk. Napastnik tak unieruchomił jej głowę, że nie mogła się obrócić i spojrzeć mu w oczy. Nagle z oddali dało się słyszeć jakieś głosy, a wówczas mężczyzna siłą przycisnął głowę ofiary do ziemi. Przypadkowe osoby wyraźnie spłoszyły napastnika. Po chwili, niczym duch, zniknął bez śladu.

Wpadka dusiciela

Dorota wyszła z krzaków, gdy dwaj przechodnie zapytali ją, czy nie padła ofiarą napadu. Gdy potwierdziła, dwaj kolejni panowie przyprowadzili mężczyznę i zapytali, czy poznaje drania. Nie była pewna, bo w tracie zajścia sprawca cały czas krył się za jej plecami.

Mężczyźni w ciemności usłyszeli podejrzane głosy, poświecili latarką i wybiegł człowiek, którego po pościgu we czterech z trudem obezwładnili. Odgrażał się im, że użyje noża, był agresywny i domagał się, aby go uwolniono.

Czytaj więcej:

 • Jak wyglądało dzieciństwo mężczyzny?
 • Jaka była opinia seksuologa?
Pozostało jeszcze 74% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.