Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Waldemar Mazgaj

Grzegorz Lato, legenda polskiego futbolu: Piątek, Lewandowski i Milik razem? Jak to pomieścić!

Grzegorz Lato z żoną Zdzisławą podczas niedawnej gali Podkarpacka Nike. Fot. Krzysztof Kapica Grzegorz Lato z żoną Zdzisławą podczas niedawnej gali Podkarpacka Nike.
Waldemar Mazgaj

Porozmawialiśmy z Grzegorzem Lato, legendą naszego futbolu - m.in. o oczekiwaniach wobec Stali Mielec i reprezentacji, o tym co obecnie porabia, czy żałuje swojej prezesury w PZPN-ie. Zabrał też głos w narodowej dyskusji „czy Jerzy Brzęczek powinien zagrać trójką napastników”.

Słyszałem, że mieszka pan w Bieszczadach. To pewnie, jak zwykle, lubi pan powędkować. Co pan porabia?
Mam już swoje lata...

69. To jeszcze nie jest tak dużo.
Tak, 8 kwietnia tyle kończę, a za rok zacznę tak zwaną pierwszą kosę, jak się mówi na 70-latków. Wracając do pytania to mamy z żoną dwa domy: jeden w Mielcu, drugi w Bieszczadach i tak pół na pół spędzamy w nich czas. Ale jeśli chodzi o Bieszczady to jesteśmy w nich zakochani z żoną. Nad Sanem mamy przepiękny dom, blisko trzy stawy, więc można rybki połowić. Zresztą zawsze coś się dzieje. Jest dużo przyjaciół, którzy nas odwiedzają, częstym gościem u mnie jest Jan Domarski z małżonką. Śmiejemy się nawet, że ma u mnie pokoik na wyłączność.

Co jeszcze? Rower? Polowania?
Polowania to nie. Nie mógłbym zabijać dla przyjemności.

W dalszej części rozmowy przeczytasz m.in.:

Toczy się niemal narodowa dyskusja pod tytułem „jakim składek powinien grać Brzęczek”. Czy uda się mu pomieścić do składu trzech znakomitych napastników: Piątka, Lewandowskiego i Milika. Pan, jako selekcjoner, zagrałby taką trójką w ataku? 

Miałem nawet takie pytanie kilka dni temu, gdy dzwonił do mnie jakiś dziennikarz i chciał porównywać mistrzostwa świata z Argentyny gdzie byli Lubański, Szarmach i Lato, ale nie odrobił lekcji z historii i grzecznie mu podziękowałem. 

Pozostało jeszcze 91% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Waldemar Mazgaj

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.