Grzegorz Goncerz, napastnik Stali Rzeszów: To jest lekcja dla nas wszystkich

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Łokaj
Miłosz Bieniaszewski

Grzegorz Goncerz, napastnik Stali Rzeszów: To jest lekcja dla nas wszystkich

Miłosz Bieniaszewski

- Nasze społeczeństwo fajnie zareagowało i zachowuje się odpowiedzialnie - mówi Grzegorz Goncerz, napastnik Stali Rzeszów, z którym porozmawialiśmy m.in. o kuchni, pobycie w Stali i kwarantannie.

Na Twitterze widziałem jak wrzucasz swoje popisy kulinarne. Czyżby kwarantanna spowodowała, że odkryłeś w sobie nowe talenty?

(śmiech) Jest trochę więcej czasu, a więc staram się odciążać żonę. Przy dwójce dzieci jest bowiem co robić. W ogóle, jak wszyscy, przesiadujemy w domu, a jak wychodzimy na dwór, to już tylko okazjonalnie. Jeśli chodzi o kulinaria to szaleć i tak nie mogę, bo cały czas trzeba trzymać wagę. Jest to sytuacja przejściowa, w to wierzę, i trzeba być gotowym na powrót do pełnego treningu i grania co trzy dni. Niczego nie można więc zaniedbać.

To w jakiej kuchni specjalizuje się Grzegorz Goncerz?

Lubię kuchnię włoską. Moja żona jest dietetyczką i wymyślamy różne rzeczy, ale oczywiście w granicach rozsądku. Czasem chciałoby się pozwolić sobie na coś więcej, ale trzeba mieć limit. Wykonuję taki, a nie inny zawód i należy się poddawać rygorowi.

Jak spędzasz ten czas trudny dla wszystkich?

Z klubu dostaliśmy rozpiski i codziennie je realizujemy. Wykonuję więc ćwiczenia siłowe w warunkach domowych, a także biegam wzdłuż Wisłoka. Na tym w zasadzie aktywność, taka typowo sportowa się kończy. Staramy się również spacerować z dziećmi, bo wysiedzieć w domu przez pełne 24 godziny jest w zasadzie niemożliwe. Wychodzimy więc na kilkanaście minut, aby dzieciaki się poruszały. W domu staramy się natomiast kreatywnie podchodzić do tematu i wymyślamy różne zabawy. Do sklepów, jak już jeździmy, to na większe zakupy, aby nie robić tego za często. Ten czas trzeba również wykorzystać do refleksji i pewnie część ludzi przewartościowuje swoje życie, aby już tak nie gonić za pieniądzem, który przesłania wiele rzeczy. To lekcja dla nas wszystkich.

W dalszej części rozmowy z Grzegorzem Goncerzem przeczytasz m.in. o:

  • roku w Stali Rzeszów
  • skuteczności
  • Januszu Niedźwiedziu
  • dokończeniu sezonu
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Miłosz Bieniaszewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

cyfrowa zniżka -50%

Trwa Festiwal Cyfrowych Zniżek!

43,50 87,00

Do 10 października skorzystaj z aż 50% zniżki na kwartalny dostęp do treści cyfrowych, archiwalnych i aktualnych wydań gazety w wersji PDF.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.