Grzegorz Goncerz, napastnik Stali Rzeszów: Nie jestem tu, aby odcinać kupony

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow
Miłosz Bieniaszewski

Grzegorz Goncerz, napastnik Stali Rzeszów: Nie jestem tu, aby odcinać kupony

Miłosz Bieniaszewski

Z Grzegorzem Goncerzem, napastnikiem Stali Rzeszów porozmawialiśmy m.in. o Internecie, Stali Rzeszów, GKS-ie Katowice i rodzinie.

Czyta pan komentarze w Internecie?
Doświadczenie nauczyło mnie, aby ich nie czytać i jestem od tego zupełnie odcięty. Zawsze liczyło się dla mnie zdanie trenera, dyrektora sportowego, prezesa i chłopaków w szatni. To jest dla mnie najważniejsze, a do tych rzeczy pobocznych, a oczywiście mam świadomość, że one się pojawiają, nie przykładam wielkie wagi.

Skąd się biorą te mało przychylne panu komentarze, których w Internecie nie brakuje?
Nigdy się tym nie zajmowałem. Takie już jest życie i nie mam zamiaru z tym walczyć. Jedyne gdzie mogę coś udowodnić to na boisku i tam staram się realizować.

Faktem jednak jest, że ostatni pana dorobek nie imponuje...
Jeśli chodzi o bramki to na pewno ta zdobycz nie była taka jakiej bym sobie życzył. Podobnie było zresztą z występami na przestrzeni ostatniego półtora roku, i tu nie chodzi o samą liczbę meczów, ale minut, których ostatnio brakowało. Stąd ta decyzja aby zejść nie jeden, ale nawet dwa poziomy niżej i tutaj poszukać szansy do regularnego grania. Do tego Stal Rzeszów proponuje taki projekt, że nie pozostaje mi nic innego, jak podpisać się pod nim.

Pobyt w Bielsku-Białej był całkiem nieudany?
Nie traktuję tak tego. Spotkałem tam fajnych ludzi, dobrego trenera i z każdym miałem tam dobre relacje. Valerijs Sabala strzelał bramki i jest liderem w klasyfikacji strzelców. Był też Kacper Kostorz, który został wytransferowany do Legii Warszawa. Dostałem szansę w pierwszych trzech kolejkach, kiedy graliśmy dwoma napastnikami, ale to nam nie wychodziło. Trener zdecydował się więc na grę jednym napastnikiem, a Sabala nie dawał powodów, aby go zmieniać.

W sezonie 2014/2015 został pan królem strzelców 1 ligi. Pewnie mógł pan wtedy przebierać w ofertach?

Nie ukrywam, że było trochę tych ofert, takich lepszych, jak i gorszych, ale zdecydowałem się zostać w GKS-ie Katowice. Tu nie chodziło o finanse, ale o sam plan, współpracę z trenerem Brzęczkiem i cel, jakim był awans do ekstraklasy.

Wierzyłem, że to się może ziścić i ekstraklasa dla Katowic stanie się faktem. Stało się jednak tak, a nie inaczej. W końcu trzeba było odejść z GKS-u i poszukać szczęścia gdzie indziej.

Z perspektywy czasu uważa pan pozostanie w Katowicach za błąd?
Nigdy nie żałuję żadnej z podjętych decyzji.

W dalszej części wywiadu z Grzegorzem Goncerzem przeczytasz m.in. o:

 • Jerzym Brzęczku
 • negocjacjach ze Stalą Rzeszów
 • podobnej sytuacji do tej z Wisły Kraków
 • planie na życie po życiu
Pozostało jeszcze 78% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Miłosz Bieniaszewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.