Grabaż: Grunt w tym, żeby nie przegryzać sobie gardeł [ROZMOWA]

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Cyprian Łakomy

Grabaż: Grunt w tym, żeby nie przegryzać sobie gardeł [ROZMOWA]

Cyprian Łakomy

Nie potrafię zgodzić się na to, by znów rządzili nami ludzie, którzy niczego nie rozumieją i dlatego wszystkiego zakazują - mówi Krzysztof "Grabaż" Grabowski.

Za starzy na fajki i kawę – śpiewasz na nowej płycie. To chyba również o Tobie. Z biegiem lat indeks rzeczy zakazanych się powiększa? A może nie jesteś wobec siebie zbyt rygorystyczny?

Krzysztof "Grabaż" Grabowski: Ja się rygoryzmu wyzbywam kiedy się da, natomiast mój organizm jest innego zdania. Toczymy taką małą prywatną wojenkę. Raz na górze jest moje, raz organizmu. Przyznam jednak szczerze, że im dalej w las, tym ta walka staje się coraz bardziej nierówna.

Ale na kibicowanie za stary się nie czujesz. Nie znam się na piłce nożnej, ale recenzje meczów, które regularnie publikujesz na Facebooku, czytam z zaciekawieniem.

Oglądanie meczów to w zasadzie jedyna rozrywka, do której potrzebuję telewizora.

Rozumiem, że wczoraj nie mogłem się do Ciebie dodzwonić, bo oglądałeś reprezentację (rozmawiamy dzień po wygranym meczu Polska – Czarnogóra, który zapewnił naszej drużynie awans do mundialu w Rosji – przyp. red.)?

Oczywiście. Często syn zaprasza kumpli i oglądamy piłkę w większym gronie. To ma swój urok. Pamiętam, że swoje pierwsze mistrzostwa świata, w 1974 r. w Niemczech, też oglądałem w większym takim rodzinnym gronie. Z kolei te w 1986 r. - na małym telewizorku z ekipą z akademika. Dziś po latach wracam do tej fajnej tradycji wspólnego przeżywania sportowych emocji. Choć bardzo lubię też oglądać sam.

Grabaż: Grunt w tym, żeby nie przegryzać sobie gardeł
Adrian Wykrota Grabaż: Wyjeżdżaliśmy w czasie zaborów i stanu wojennego, a gdy nadchodzi czas rewanżu, chcemy wyciągać siekiery i zabijać

Właśnie wydałeś nową płytę ze Strachami Na Lachy. „Przechodzień o wschodzie” wychodzi cztery lata po poprzedniczce. To chyba najdłuższa przerwa między nagraniami, jaką sobie w dotychczasowej działalności zafundowaliście.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Cyprian Łakomy

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.