Gotowi na przyjęcie młodych pielgrzymów

Czytaj dalej
Aleksander Gąciarz

Gotowi na przyjęcie młodych pielgrzymów

Aleksander Gąciarz

Wydarzenie. Według przedstawionych wczoraj informacji w czasie Światowych Dni Młodzieży gminę Nowe Brzesko odwiedzi ponad pół tysiąca pielgrzymów.

Wśród gości będą dominować młodzi Hiszpanie i Polacy. Największe, liczące po 150 osób grupy, zostaną ulokowane w nowobrzeskiej szkole oraz remizie w Hebdowie.


Autor: Joanna Urbaniec

Około 120 osób zamieszka w szkole w Sierosławicach. Na liście obiektów, w których będą nocować goście, są również nowobrzeska remiza OSP (25 osób), szkoła w Mniszowie (50), środowiskowy dom samopomocy w Gruszowie i dom parafialny w Nowym Brzesku.

Zdaniem radnego i prezesa gminnego OSP Józefa Krosty gmina i parafie są gotowe na przyjęcie pielgrzymów. Komunikację z Krakowem mają zapewnić specjalne autobusy, kursujące między Nowym Brzeskiem (plac przy Centrum Kultury i Promocji) a Pleszowem (na terenie Nowej Huty).

- Pielgrzymów nie będą dowozić autokary, którymi przyjadą na Światowe Dni Młodzieży. Mają być one zaparkowane w sąsiedztwie miejsc noclegowych, a w przypadku Nowego Brzeska - na terenie strefy gospodarczej - zapowiada Józef Krosta.

Aleksander Gąciarz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.