Gorzowianie, już teraz macie dość jeżdżenia po mieście? Będzie tylko gorzej!

Czytaj dalej
Jarosław Miłkowski

Gorzowianie, już teraz macie dość jeżdżenia po mieście? Będzie tylko gorzej!

Jarosław Miłkowski

W środę, 24 maja, po południu sznurek aut na ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie ciągnął się od Multimediów po IV LO. Od poniedziałku, 29 maja, będzie... gorzej. I to niejedyne miejsce, gdzie kierowcy zaklną (nie tylko) pod nosem.

W środę, 24 maja, wybraliśmy się na przejażdżkę po mieście. Chcieliśmy sprawdzić, czy - w miarę bez nerwów – uda się dojechać spod dominanty na Górczyn, największe gorzowskie osiedle. Dlaczego wczoraj? Bo od rana przybyło w mieście kolejne utrudnienie, a za kilka dni szykuje się kolejne.

Zaczęliśmy na rondzie przy galerii Nova Park. Za mostem Staromiejskim chcieliśmy skręcić w ul. Spichrzową, żeby „na skróty” dojechać do ul. Teatralnej i objazdem pojechać w kierunku ul. Piłsudskiego. Nie dało się. Od środy (24 maja) ta część drogi jest zamknięta. Jeden z Czytelników dał nam znać, że przed południem widział kilkadziesiąt samochodów, które - choć cały pas od mostu do ul. Cichońskiego jest odgrodzony - i tak wjeżdżały w ulicę pod prąd i byli zatrzymywani przez policjantów. - Upominamy kierowców, bo pomimo apeli i informacji, że jeden pas ruchu będzie wyłączony, jeżdżą na pamięć – wyjaśniał Marek Waraksa, szef gorzowskiej drogówki.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu PLUS.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.