Gorzów: kończy się remont ul. Szarych Szeregów

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: kończy się remont ul. Szarych Szeregów

Tomasz Rusek

Już Was męczy remont tej ważnej ulicy na 40-tysięcznym Górczynie w Gorzowie? Spokojnie. Jeszcze we wrześniu powinniśmy tędy jeździć.

Wtorkowy poranek. Ludzie jadą do pracy, dzieciaki idą do szkoły, a na ul. Szarych Szeregów, na odcinku od ul. Walczaka do Kombatantów, praca wre. Budowlani są dosłownie na całej długości remontowanego fragmentu ulicy. Część pracuje przy jezdni, część przy chodnikach. Do tego ciężki sprzęt. Raz, dwa, trzy, cztery... Jest chyba z 20 osób. Jak nie więcej.

Sama jednia jest już równa jak stół i czarna. Ale to jeszcze nie ostatnia warstwa asfaltu - widać, że brakuje kilka centymetrów, czyli warstwa ścieralna (po której jeżdżą auta) dopiero będzie wylewana. Kiedy? Lada dzień, bo zgodnie z umową z miastem roboty drogowe powinny być zakończone do 21 września. Czyli jest nadzieja, że jeszcze w tym miesiącu powinniśmy ul. Szarych Szeregów jeździć.

Nieco bardziej w polu są nowe chodniki. Ale tu robota idzie pędem (aktualnie w okolicy ul. Popławskiego), więc raczej nie powinno być opóźnień. Za całość miasto zapłaci firmie Strabag 900 tys. zł.
Mieszkańcy czekają na finał robót. Cały ruch przejęła na siebie uliczka Fieldorfa-Nila. Wąska, ciasna. Wyjechać z niej na ul. Walczaka to koszmar - mówił nam wczoraj kierowca srebrnego nissana. Był tu kilka tygodni temu groźny wypadek. Właśnie na wyjeździe.

No i przez roboty zwężono też odcinek ul. Kombatantów, więc niektórzy kierowcy przez moment jeździli tu pod prąd. W poniedziałek kierowca busa niemal zderzył się tutaj z autobusem MZK (na szczęście kierowca Mana wykazał się nie lada refleksem).

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.