Głos zza grobu. Tarnobrzeżanin przed śmiercią nagrał wiadomość, która stała się dowodem w sprawie oszustwa

Czytaj dalej
Fot. Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski

Głos zza grobu. Tarnobrzeżanin przed śmiercią nagrał wiadomość, która stała się dowodem w sprawie oszustwa

Marcin Radzimowski

Nim zarzucił sobie sznur na szyję, tarnobrzeżanin napisał list i włączył dyktafon. Na nagraniu płaczliwym głosem tłumaczy, dlaczego postanowił się zabić. Wszystko przez jednego człowieka, który zrujnował mu życie.

Ciało Jana W. z Tarnobrzega znaleziono 4 stycznia 2017 roku w jego garażu. Pętla na szyi nie pozostawała wątpliwości co do przyczyny śmierci. Wezwany przez policjantów lekarz potwierdził samobójstwo. Udział osób trzecich wykluczono.

Zanim odnaleziono zwłoki, kilkadziesiąt minut wcześniej ktoś z bliskich Jana W. odnalazł list pożegnalny spisany jego ręką, pozostawiony w mieszkaniu. W nim dramatyczny opis ostatnich miesięcy życia mężczyzny, kłopotów finansowych, załamania psychicznego. Była też informacja, gdzie zostawił dyktafon z nagraniem - nagraniem, które wówczas było krzykiem rozpaczy, a dwa lata później będzie przed tarnobrzeskim sądem dowodem w procesie oskarżonego o oszustwa Mariusza M.

W dalszej części przeczytasz:

 • jaką wiadomość pozostawił w swym nagraniu Jan W.
 • kogo jeszcze oskarzony miała naciagnąc na bankowe pożyczki
 • co śledczy znaleźli w mieszkaniu Mariusza M.
Pozostało jeszcze 89% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marcin Radzimowski

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

res2019

Wstrząsające fakty i przytoczone fragmenty rozmowy. Niech teraz Sąd wyda sprawiedliwy i surowy wyrok. Jednak on już życia temu biednemu, zagubionemu i dobremu człowiekowi życia nie wróci. A ile jest takich sytuacji. Pamiętajcie - NIE PORĘCZAJCIE nikomu żadnych pożyczek, kredytów a tym bardziej nie bierzcie ich na siebie. Nawet np. kuzyn może wziąć pieniądze i umrzeć za kilka dni. A pieniędzy nie ma - zniknęły. Często też się tak zdarza. Ale nigdy, przenigdy nie targajcie się na własne życie. Z każdej sytuacji można jakoś wyjść. Tylko trzeba to zgłosić, porozmawiać z rodziną a nie wybierać takiej drogi jak wybrał Ś.P. Jan !!!
Wyrazy współczucia dla całej rodziny.
Gre_Rzeszów

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.