Giertych i warszawscy adwokaci chcą bojkotu nowych sędziów. Prawnicy: - To błąd

Czytaj dalej
Fot. Michał Dyjuk
Maciej Czerniak

Giertych i warszawscy adwokaci chcą bojkotu nowych sędziów. Prawnicy: - To błąd

Maciej Czerniak

Sędzia powołany przez nową KRS orzeka w twojej sprawie? Żądaj jego wyłączenia. Taki plan walki z „niekonstytucyjnymi” sędziami proponują warszawscy mecenasi. - Nie tędy droga - mówi adw. Michał Bukowiński.

Zgromadzenie adwokatów warszawskiej izby podjęło uchwałę, w której prawnicy apelują do swoich kolegów po fachu, by nie legitymizowali oprac nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

A dokładniej, chodzi o to, by podważać kompetencje sędziów, którzy zostali powołani w warunkach znowelizowanych przepisów o KRS.

Prawnicy uważają, że wniosek o wyłączenie sędziego nie jest właściwym instrumentem do walki ze skutkami ustawy niezgodnej z konstytucją. Dlaczego? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.