Gen. Ryszard Pietras, szef podhalańczyków: To, że zostałem żołnierzem, to wina trzech sióstr

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Marlena Bogdan

Gen. Ryszard Pietras, szef podhalańczyków: To, że zostałem żołnierzem, to wina trzech sióstr

Marlena Bogdan

W wojsku trzeba mieć elastyczny charakter. Ważna jest też sztuka definiowania priorytetów - mówi generał brygady Ryszard Pietras, dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Trudno przygotować się do rozmowy z panem, bo pan nie udziela wywiadów.

Ależ nie zgadzam się z tym zupełnie, pełno mnie w mediach. Chociaż jestem człowiekiem, który według dzisiejszych reguł nie powinien istnieć. Nie mam profilu na Facebooku. Nie mam Twittera. Jestem jednak usatysfakcjonowany wirtualnie, bo wiele osób, które mnie znają, wypowiada się na mój temat w mediach, nie tylko społecznościowych. Na szczęście są to pozytywne informacje, więc ja nie muszę się promować, przynajmniej na razie (śmiech).

To może na początek trochę się poznamy? Proszę coś o sobie opowiedzieć. Żona, dzieci?

Mam i żonę, i syna. Jak każdy człowiek mam swoją pasję, jest nią wojsko. Ponad 30 lat temu, jako młody człowiek, zdecydowałem, że wezmę sprawy w swoje ręce, i wstąpiłem do służby wojskowej. Zresztą w tamtych czasach nie było zbyt wielkiego wyboru, co ze swoim życiem zrobić. Chociaż, powiem inaczej, służba wojskowa dawała najlepsze, moim zdaniem, możliwości rozwoju. Po latach studiów wojskowych, pierwszych trudnych stanowiskach, gdy wiele razy myślałem, żeby to rzucić, dotarłem tu, gdzie jestem. Miałem wątpliwości, czy dobrze wybrałem, ale dzisiaj widzę, że jestem szczęściarzem żołnierskim. Służyłem w garnizonach w pięknych miejscach, m.in. w Tarnowskich Górach, Lublińcu, a teraz w Rzeszowie. Pracuję z ludźmi, którzy byli, są i będą motorem moich działań.

W dalszej części przeczytasz:

 • czy pan generał rządzi w domu
 • jak to sie stało, że Ryszard Pietras został żołnierzem
 • czy w wojsku łatwiej jest wydawać, czy wykonywać rozkazy
Pozostało jeszcze 82% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marlena Bogdan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.