Gavin Schmitt: Atmosfera tutaj jest taka świetna

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Marek Bluj

Gavin Schmitt: Atmosfera tutaj jest taka świetna

Marek Bluj

Gavin Schmitt, gra niemal, jak z nut, a przecież wiadomo, że może jeszcze więcej, bo po powrocie na boisko rozegrał dopiero dwa mecze. W obu był liderem Asseco Resovii. Niektórzy porównują go już do Georga Grozera.

Gratulacje. Drugi mecz w barwach Resovii i druga nagroda MVP. Podobałeś się kibicom. Masz zamiar zdobywać kolejne nagrody?

Dla mnie najważniejsze jest to, że w drugim moim meczu w Resovii, odnieśliśmy drugie zwycięstwo, czyli zdobyliśmy komplet 6 punktów. To mnie najbardziej cieszy. Dla nas, dla drużyny liczy się przede wszystkim to, aby cały czas iść do przodu, aby grać coraz lepiej i wygrywać. Prawdę mówiąc, bardziej zależy mi właśnie na tym, niż na nagrodach indywidualnych, choć są one bardzo sympatyczne.

To był twój debiut w hali Podpromie. Warto było tak długo czekać na ten mecz?...

Było fantastycznie. Szczerze? Nie mogłem się już doczekać gry u siebie, tym bardziej że obserwuje tłumy kibiców, które przychodzą na mecze i oglądają siatkówkę. To właśnie był jeden z powodów dla których chciałem przyjechać do Polski, bo atmosfera tutaj jest taka świetna. Cieszę się, że mogłem tu dzisiaj zagrać. Było to naprawdę fantastyczne doświadczenie.

A jak twoje zdrowie?

Jest dobrze, oczywiście nie jest to jeszcze 100 procent, ale czuję się dobrze na boisku. Nie mam żadnych problemów. Muszę stopniowo nad tym pracować i mam nadzieję, że pewnego dnia wszystko bedzie perfekcyjnie. Zobaczymy. Jestem dobrej myśli.

Jak oceniasz PlusLigę?

Jest bardzo silna. Jak widać. Olsztyn jest na przykład mocną drużyną. Jest wiele dobrych zespołów, stąd tak trudno wygrywać każdy mecz 3:0 i zbierać maksymalna ilość punktów. Dlatego trzeba być dobrze przygotowanym na każdy mecz, bo każda drużyna ma kilku naprawdę dobrych zawodników.

Teraz Częstochowa...

Mam nadzieję, że wygramy.To bedzie ciekawy mecz. Jeśli utrzymamy koncentrację i dobrze zagramy po naszej stronie, to powinniśmy być w stanie go wygrać. Musimy trochę odpocząć po spotkaniu z Olsztynem, zregenerować się, a następnie zabrać się do planowania i przygotowania do tego pojedynku.

Marek Bluj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.