Franciszek: Pragnę się z wami spotkać

Czytaj dalej
Fot. Fot. Andrew Medichini
(JŚ)

Franciszek: Pragnę się z wami spotkać

(JŚ)

Orędzie papieża. Ojciec Święty wygłosił specjalne orędzie z okazji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które wczoraj po głównym wydaniu „Wiadomości” wyemitowała Telewizja Polska. Wizytę w Polsce Franciszek nazwał „wielkim darem od Pana”.

- Wszystko się odbędzie pod znakiem miłosierdzia, w tym roku jubileuszowym, oraz we wdzięcznej i oddanej pamięci św. Jana Pawła II, który był architektem Światowych Dni Młodzieży i przewodnikiem narodu polskiego na jego niedawnej, dziejowej drodze ku wolności - mówił Franciszek. Ojciec Święty wyraził też nadzieję, że jego wizyta w sanktuarium na Jasnej Górze będzie stanowiła „zanurzenie w tej wypróbowanej wierze”.

Papież dodał, że ŚDM dają mu „radosną okazję, żeby spotkać ukochany naród polski”. Podziękował także wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie ŚDM. Skierował również podziękowania do rodzin. - To rodziny pokazują, jakie jest zdrowie moralne i duchowe narodu. Dlatego św. Janowi Pawłowi II tak bardzo zależało na narzeczonych, młodych małżonkach i rodzinach. Postępujcie dalej tą drogą - wezwał Franciszek.

Papież zwrócił się ponadto do pielgrzymów z całego świata, którzy przybędą na ŚDM. - Błogosławię także wasze kraje, wasze pragnienia i waszą drogę do Krakowa, aby była ona pielgrzymką wiary i braterstwa.

Przemówił do młodych z „każdego zakątka Europy, Afryki, Ameryki, Azji i Oceanii”. - Bardzo pragnę się spotkać z wami, aby dać światu nowy znak harmonii: mozaikę różnych twarzy, tak wielu ras, języków, ludów i kultur, ale zjednoczonych w imię Jezusa, który jest obliczem miłosierdzia.

- Do zobaczenia w Polsce - powiedział na zakończenie orędzia.

(JŚ)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.