Firmy cateringowe żerowały na pacjentach, ale też przedszkolakach i uczniach!

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Katarzyna Paczewska

Firmy cateringowe żerowały na pacjentach, ale też przedszkolakach i uczniach!

Katarzyna Paczewska

71 proc. skontrolowanych firm cateringowych łamie przepisy. Przeterminowane składniki, niehigieniczne warunki przechowywania żywności, mniejsze od zamówionych porcje - to tylko niektóre z przewinień.

Inspekcja Handlowa sprawdziła w całej Polsce 83 firmy cateringowe, które gotowały dla aż 282 instytucji. W pierwszej kolejności wzięła pod lupę przedsiębiorców, którzy przyrządzają posiłki dla pacjentów i do których w poprzednim roku były zastrzeżenia. Dodatkowo sprawdziła firmy szykujące posiłki m.in. do szpitali, szkół, przedszkoli, domów dziecka i sanatoriów.

W województwie kujawsko-pomorskim kontrola objęła 5 przedsiębiorców. Inspektorzy pracowali nad tymi zagadnieniami w pierwszym kwartale 2017 r., ale wyniki dopiero opublikowano.

Nie są one dobre, a w pewnych przypadkach niepokojące. Kontrolerzy wykryli nieprawidłowości u aż 71,1 proc. przedsiębiorców. A dokładniej u 59 firm (z czego u 4 z woj. kujawsko-pomorskiego). Co gorsza, wyniki nie poprawiły się znacząco od poprzedniej kontroli przeprowadzanej rok wcześniej.

Jakie są najbardziej rażące i niebezpieczne dla zdrowia nieprawidłowości z kontroli z całego kraju? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Paczewska

W „Gazecie Pomorskiej” pracuję od 2007 roku. W tekstach poruszam najczęściej tematykę cyberbezpieczeństwa, energetyczną i rynku pracy. Na drugim etacie - mama, a „po godzinach” - cyklistka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.